Aktualności
-
Zabrzańscy kryminalni zatrzymali 20-latka za brutalny atak z użyciem broni pneumatycznej
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie uszkodzenia ciała na terenie dzielnicy Mikulczyce. Sprawca, który w ubiegłym tygodniu zaatakował 21-latka, zadając mu ciosy oraz oddając strzały z pistoletu pneumatycznego, usłyszał już zarzuty. O skali niebezpieczeństwa świadczy fakt, że jeden z pocisków trafił poszkodowanego zaledwie centymetr od jego oka.
Zabrze Bójki i pobicia
-
Mundurowi dla Wojtusia – policjanci z Zabrza przyjęli charytatywne wyzwanie
Zabrzańscy Policjanci przyjęli nominację Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu do udziału w charytatywnym wyzwaniu na rzecz Wojtusia. Celem inicjatywy jest wsparcie zbiórki środków przeznaczonych na leczenie i rehabilitację chłopca oraz promowanie idei niesienia pomocy osobom potrzebującym.
Zabrze Akcje pomocowe
-
Zabrzańscy kryminalni zlikwidowali magazyn narkotyków – przejęto blisko kilogram marihuany
Znaczna ilość marihuany nie trafiła na rynek dzięki skutecznej pracy operacyjnej policjantów z Zabrza. Kryminalni z zabrzańskiej komendy zatrzymali 39-letniego mieszkańca miasta, który w swoim mieszkaniu ukrywał blisko kilogram zakazanych substancji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i za swoje czyny może spędzić od roku do nawet 10 lat za kratkami.
Zabrze Przestępczość narkotykowa
-
Niezawodny nos Largo na tropie, skradzione elektronarzędzia warte ponad 4000 zł odzyskane!
Dzięki skutecznej pracy policyjnego psa służbowego Largo, który wraz ze swoim przewodnikiem podjął trop z miejsca włamania do budowanego domu przy ulicy Pokoju w Zabrzu, udało się odzyskać skradzione elektronarzędzia o wartości ponad 4000 zł. Czworonożny funkcjonariusz doprowadził policjantów do łupu ukrytego w zaroślach.
Zabrze Zwierzęta w Policji -
Tytuł: Ponad 3 promile za kierownicą – pijany kierowca zatrzymany w Zabrzu
Zabrzańscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali w czwartek nad ranem 29-letniego obywatela Ukrainy, który kierował volkswagenem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Zabrze Nietrzeźwi kierujący -
Podziękowanie dla Policjantów z Komisariatu V Policji w Zabrzu
Dzielnicowy z Komisariatu V Policji w Zabrzu, aspirant sztabowy Łukasz Olbiński, zainicjował zbiórkę darów dla dzieci ze szkoły i szpitali w Gambii, angażując do pomocy cały komisariat. Fundacja Hope for Kids podziękowała funkcjonariuszom i pracownikom komisariatu za ogromne serce oraz profesjonalną organizację akcji. Bo pomaganie innym to nie tylko obowiązek służbowy, ale fundament policyjnego etosu i budowania dobrych relacji ze społecznością.
Zabrze Podziękowania -
Bezpieczne wakacje na Kąpielisku Leśnym - policjanci spotkali się z uczniami
Ponad 300 uczniów szkół ponadpodstawowych wzięło udział w wydarzeniu „Bezpieczne wakacje” na Kąpielisku Leśnym MOSiR w Zabrzu. Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie nad wodą, w ruchu drogowym oraz w cyberprzestrzeni.
Zabrze Bezpieczeństwo -
27-letni mieszkaniec Gliwic odpowie za 113 wyłudzeń recept na leki
Policjanci z IV Komisariatu Policji w Zabrzu zakończyli postępowanie przeciwko 27-letniemu mieszkańcowi Gliwic, który w latach 2024–2025, posługując się podrobionymi zaświadczeniami lekarskimi, wyłudzał recepty w przychodniach na terenie aż siedmiu miast. Mężczyźnie udowodniono ponad 113 czynów, a akt oskarżenia trafił już do Sądu Rejonowego w Zabrzu.
Zabrze Oszustwa -
Praca sezonowa - szansa na zarobek, ale także odpowiedzialny wybór
Wraz z rozpoczynającym się sezonem prac sezonowych i dorywczych wiele osób poszukuje możliwości dodatkowego źródła dochodu. Prace przy zbiorach, w gastronomii, hotelarstwie, budownictwie czy usługach stwarzają możliwość zdobycia doświadczenia i zarobku. Warto jednak pamiętać, że z pozoru atrakcyjna oferta pracy nie zawsze oznacza bezpieczne zatrudnienie. Dlatego przed podjęciem pracy warto poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa i wiedzieć, na jakie sygnały ostrzegawcze zwracać szczególną uwagę.
Zabrze Bezpieczeństwo -
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
Zabrze Bezpieczeństwo -
Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych - szacunek, troska i bezpieczeństwo seniorów
Każdego roku 15 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych. To ważna okazja, aby zwrócić uwagę na problemy, z którymi mierzą się seniorzy, a także przypomnieć, że każdy człowiek, niezależnie od wieku, ma prawo do godnego, bezpiecznego i pełnego szacunku życia.
KGP Bezpieczeństwo -
Motocyklowy patrol zatrzymał rowerzystę z wyrokiem i użytkownika hulajnogi elektrycznej
Policjanci zabrzańskiej drogówki w niedzielę podczas patrolu na motocyklach zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn. 57-latek kierujący rowerem miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie i dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Kilka chwil wcześniej funkcjonariusze zatrzymali 44-latka na hulajnodze elektrycznej, mężczyzna wydmuchał ponad pół promila.
Zabrze Ruch Drogowy -
Dzielnicowi z komisariatu II na festynie rodzinnym
Dzielnicowi z Komisariatu II Policji uczestniczyli w festynie rodzinnym, zorganizowanym kilka dni temu w parku przy ulicy Nad Kanałem. Mundurowi z najmłodszymi rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa nie tylko podczas zabaw, ale także w ruchu drogowym oraz kontaktów z nieznajomym.
Zabrze Bezpieczeństwo Śląski Dzielnicowy -
Dzielnicowi z zabrzańskiej czwórki z wizytą u uczniów
Zabrzańscy dzielnicowi z Komisariatu Policji IV postanowili odwiedzić dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 32 przy ulicy Czołgistów 1. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas codziennych zabaw i zbliżających się wakacji. Profilaktyka w szkołach i spotkania zarówno z uczniami, jak i pedagogami to jedno z głównych zadań dzielnicowego.
Zabrze Śląski Dzielnicowy -
Wzięli udział w VII Wojewódzkim Półmaratonie Górskim w Dolinie Zimnika
Zabrzańscy policjanci w ubiegły piątek wzięli udział w Wojewódzkim Półmaraton Górskim, który rozegrany został o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów. Bieg odbył się w miejscowości Ostre w powiecie żywieckim. W zawodach wzięło udział blisko stu biegaczy z całej Polski.
Zabrze Sport -
Publikujemy wizerunek sprawcy kradzieży
Wydział Kryminalny Komisariatu Policji II w Zabrzu prowadzi dochodzenie w sprawie kradzież perfum w dniu 07.03.2026 roku w Zabrzu przy Pl. Teatralny 12. W toku trwania postępowania został utrwalony wizerunek sprawcy. Po uzyskaniu zgody prokuratora na publikacje wizerunku śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznej na zdjęciach osoby.
Zabrze Kradzieże sklepowe -
Zakończenie publikacji wizerunku
Komenda Miejska Policji w Zabrzu informuje, iż zakończono publikację z komunikatu z dnia 9 kwietnia 2026 roku wizerunku w sprawie rozboju, do jakich doszło w dniu 14.02.2026 roku na Placu Teatralnym w Zabrzu. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do redakcji oraz administratorów portali internetowych o niezwłoczne usunięcie zamieszczonych materiałów zawierających jego wizerunek.
Zabrze Rozboje -
Sukces zabrzańskiego policjanta w triathlonie!
Podkom. Jordan Kowalczyk był bezkonkurencyjny wśród policjantów podczas Mistrzostw Polski Policji w triathlonie. Mundurowy zajął 1. miejsce w klasyfikacji funkcjonariuszy Policji oraz w swojej kategorii wiekowej. Zawody odbyły się w ramach popularnego cyklu GreatMan Triathlon w Mietkowie, a rywalizacja toczyła się na wymagającym dystansie 1/8 Ironmana.
Zabrze Sport -
Trzech kierowców straciło prawo jazdy
W ciągu kilku ostatnich dni zabrzańscy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej poza obszarem zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Każdy z nich stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Zabrze Ruch Drogowy -
Zapraszamy na dzień bezpieczeństwa
Komenda Miejska Policji w Zabrzu zaprasza wszystkich mieszkańców regionu na „Dzień Bezpieczeństwa”, który odbędzie się 16 lipca 2026 roku w Strefie Carnal, Parku 12C i Parku Techniki Wojskowej w Zabrzu. W programie liczne atrakcje: pokazy pierwszej pomocy, akademia bezpieczeństwa, prezentacja: wozów bojowych, wyposażenia Policji, Pogotowia, Straży Pożarnej i Wojska, miasteczko ruchu drogowego, symulator zderzeń i dachowań, dmuchańce i atrakcje dla dzieci.
Zabrze Bezpieczeństwo
Polecamy
-
Publikujemy wizerunek sprawcy kradzieży
Wydział Kryminalny Komisariatu Policji II w Zabrzu prowadzi dochodzenie w sprawie kradzież perfum w dniu 07.03.2026 roku w Zabrzu przy Pl. Teatralny 12. W toku trwania postępowania został utrwalony wizerunek sprawcy. Po uzyskaniu zgody prokuratora na publikacje wizerunku śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznej na zdjęciach osoby.
-
Sukces zabrzańskiego policjanta w triathlonie!
Podkom. Jordan Kowalczyk był bezkonkurencyjny wśród policjantów podczas Mistrzostw Polski Policji w triathlonie. Mundurowy zajął 1. miejsce w klasyfikacji funkcjonariuszy Policji oraz w swojej kategorii wiekowej. Zawody odbyły się w ramach popularnego cyklu GreatMan Triathlon w Mietkowie, a rywalizacja toczyła się na wymagającym dystansie 1/8 Ironmana.
-
Trzech kierowców straciło prawo jazdy
W ciągu kilku ostatnich dni zabrzańscy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej poza obszarem zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Każdy z nich stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
-
Zapraszamy na dzień bezpieczeństwa
Komenda Miejska Policji w Zabrzu zaprasza wszystkich mieszkańców regionu na „Dzień Bezpieczeństwa”, który odbędzie się 16 lipca 2026 roku w Strefie Carnal, Parku 12C i Parku Techniki Wojskowej w Zabrzu. W programie liczne atrakcje: pokazy pierwszej pomocy, akademia bezpieczeństwa, prezentacja: wozów bojowych, wyposażenia Policji, Pogotowia, Straży Pożarnej i Wojska, miasteczko ruchu drogowego, symulator zderzeń i dachowań, dmuchańce i atrakcje dla dzieci.
-
Pięć listów gończych i cztery sądowe zakazy - zatrzymany przez policjantów na przekroczeniu prędkości
Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali do kontroli w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości 39-letniego kierującego Peugeotem. Mężczyzna zatrzymał się, ale gdy policjanci podchodzili do samochodu, wysiadł z niego i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Szybka weryfikacja w policyjnych systemach wyjaśniła powody jego zachowania.
-
Prelekcja na temat zagrożeń terrorystycznych na SUM WAR 2026
Aspirant sztabowy Andrzej Cieśla z Komisariatu I Policji w Zabrzu wziął udział w finale zawodów SUM WARS 2026, które odbyły się w Zabrzu w Centrum Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Nasz policjant przeprowadził prelekcję na temat zagrożeń terrorystycznych, w tym zasad postępowania w przypadku ataku aktywnego strzelca oraz rozpoznawania potencjalnych ładunków wybuchowych.
-
Osiem osób poszukiwanych w jeden dzień
16 kwietnia 2026 roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali aż osiem osób poszukiwanych – w tym trzy listami gończymi. Funkcjonariusze z różnych komisariatów i wydziałów, działając w terenie, udowodnili, że osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości nigdy mogą czuć się bezpiecznie. Każda z zatrzymanych osób trafiła do policyjnych cel.
Ruch drogowy
-
Poniedziałkowe działania "Trzeźwość" na terenie Zabrza
Od wczesnych godzin rannych, wczoraj na terenie naszego miasta prowadzone były działania "Trzeźwość". Skoordynowane przedsięwzięcie odbywało się równolegle na terenie wszystkich województw, przez które przebiega autostrada A1. Celem wspólnie podjętej przez policjantów akcji była eliminacja z ruchu autostradowego nietrzeźwych kierujących. Na terenie naszego miasta został zatrzymany jeden kierujący znajdujący się w stanie nietrzeźwości.
-
Podsumowanie wczorajszych działań „Prędkość”
W piątek na terenie naszego miasta zostały przeprowadzone działania "Prędkość". Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Policjanci skontrolowali łącznie 108 pojazdów i ujawnili łącznie 92 wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości.
-
"WIDZISZ - REAGUJ!" - Zatrzymany nietrzeźwy kierujący
Dzięki reakcji świadka zabrzańscy policjanci zatrzymali 70-letniego kierującego, który zdecydował się na jazdę samochodem po alkoholu. Świadek zauważył mężczyznę, który spożywa w pojeździe alkohol i próbuje odjechać. Na szczęście uniemożliwił mu dalszą jazdę i natychmiast o tym fakcie poinformował mundurowych.
-
Z promilami na zakazie spowodował kolizję
W niedzielę policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który kierując pojazdem pod wpływem alkoholu spowodował kolizję. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało wartość powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie zatrzymanego 30-latka. Mężczyzna miał też zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz okazał się poszukiwany listem gończym. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.
-
Podsumowanie wczorajszych działań "Hulajnoga"
W odpowiedzi na liczbę niebezpiecznych sytuacji z udziałem hulajnóg elektrycznych policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu przeprowadzili wczoraj działania "Hulajnoga" podczas których kontrolowali użytkowników tych pojazdów. W okresie wakacyjnym zagadnienie to będzie w szczególnym zainteresowaniu mundurowych.
-
Zwolnij - Niebezpieczny punkt !
Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA będącą operatorem komunikatora Yanosik, począwszy od 1 czerwca do końca września 2025 r., prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną pn. Zwolnij – niebezpieczny punkt!
-
Trwają działania "Prędkość"
Dzisiaj zabrzańscy policjanci ruchu drogowego przede wszystkim egzekwują od kierujących pojazdami, przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Nadrzędnym celem działań "Prędkość", jest zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez kierujących z "ciężką nogą". Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drodze.
-
Z promilami na rowerze
Jazda na rowerze nie zawsze jest bezpieczna, szczególnie kiedy jest się pod wpływem alkoholu. Dodatkowo jest to bardzo kosztowna przygoda. Mogłoby się wydawać, że ewentualne 1000 złotych grzywny skutecznie zniechęca do wsiadania na rower po alkoholu, jednak 48-letni mieszkaniec Zabrza miał inne zdanie na ten temat i wpadł w ręce stróżów prawa.
-
Załamanie pogody i trudne warunki na drogach - Jak zadbać o bezpieczeństwo?
Od wczoraj mieszkańcy naszego regionu muszą mierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Intensywne opady śniegu, śliska nawierzchnia i szybko zapadający zmrok to wyzwania, które będą nam towarzyszyć przez cały nadchodzący weekend. Te zimowe warunki wymagają od wszystkich uczestników ruchu drogowego szczególnej ostrożności, rozwagi i odpowiedniego przygotowania.
-
Podsumowanie wczorajszych wojewódzkich działań "Trzeźwość" na terenie Zabrza
Wczoraj policjanci zabrzańskiej drogówki, od wczesnych godzin rannych prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość". Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Podczas działań zatrzymano jednego kierującego pod wpływem alkoholu.



