Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. W ciągu czterech dni zatrzymali 21 kierujących na "podwójnym gazie", gdzie 15 z nich to rowerzyści.

  21 kierujących pod wpływem alkoholu zostało zatrzymanych od piątku do poniedziałku, przez zabrzańskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. 6 z nich kierowało samochodami, a 15 rowerami. Zatrzymany został również kierujący pod wpływem środka odurzającego.

 2. Podsumowanie wczorajszych działań "ROWER" na zabrzańskich drogach

  Wczoraj na terenie naszego miasta, zabrzańska drogówka prowadziła działania„Rower". Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów. Stróże prawa kontrolowali stosowanie się rowerzystów do przepisów ruchu drogowego, ale zwracają również uwagę na zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów. W działaniach wzięło udział 21 zabrzańskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy łącznie przeprowadzili 105 kontroli kierujących rowerami.

 3. Podsumowanie weekendu majowego na zabrzańskich drogach

  Długi weekend majowy za nami. Zabrzańscy policjanci, w ramach prowadzonych działań "Bezpieczny Weekend" czuwając nad bezpieczeństwem na zabrzańskich drogach, skontrolowali ponad 500 pojazdów i przeprowadzili ponad tysiąc badań trzeźwości. W trakcie prowadzonych działań od godzin popołudniowych w ubiegły piątek do dnia wczorajszego do godziny 14:00 nie doszło do żadnego wypadku. Odnotowano natomiast 14 kolizji.

 4. "Pomagamy i chronimy" - zabrzańscy policjanci pilotowali dziewczynkę do szpitala

  Policjanci z zabrzańskiej drogówki zostali poproszeni o pomoc przez kierującego, który wiózł swoją 7-letnią córkę do szpitala. Jak się okazało, dziewczynka miała poważne problemy z oddychaniem. W takich sytuacjach czas jest najważniejszy, dlatego stróże prawa nie zamierzali go tracić i policyjną eskortą zapewnili bezpieczeństwo.

 5. Trwa majowy weekend. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Zabrza

  Zabrzańscy policjanci podczas długiego weekendu czuwają nad bezpieczeństwem osób wybierających się na majowy wypoczynek. Pamiętajmy o rozwadze na drodze, a przede wszystkim o zachowaniu ostrożności, trzeźwości za kółkiem i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, żeby majówka była okresem udanego wypoczynku. Dzisiaj nad ranem Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali 31-latka kierującego pojazdem "na podwójnym gazie".

 6. Podsumowanie wczorajszych działań "Bezpieczna Prędkość na DK88"

  Wczoraj na terenie naszego miasta policjanci z zabrzańskiej drogówki wspólnie z kolegami z Gliwic, Rudy Śląskiej, Bytomia i Komisariatu Autostradowego w Gliwicach przeprowadzili działania pod nazwą "Bezpieczna prędkość na DK88". Policjanci ujawnili łącznie 170 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali także 2 dowody rejestracyjne

 7. Trwają działania "Bezpieczna prędkość na DK88"

  Dzisiaj mundurowi z zabrzańskiej drogówki wspólnie z kolegami z Gliwic, Rudy Śląskiej, Bytomia i Komisariatu Autostradowego w Gliwicach prowadzą działania pod nazwą "Bezpieczna prędkość na DK88". Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na tej drodze. Policjanci drogówki wspólnie będą dzisiaj kontrolować prędkość na wybranych odcinkach DK88.

 8. Podsumowanie akcji "Trzeźwość"

  Wczoraj policjanci ruchu drogowego od wczesnych godzin rannych prowadzili akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Podczas działań zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców.

 9. ZMIANY W PRZEPISACH I NOWY TARYFIKATOR MANDATÓW

  Od 1 stycznia 2022 roku funkcjonuje nowy taryfikator mandatów, który podniósł wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze. Do 30 tysięcy złotych wzrosła też maksymalna grzywna, jaką może nałożyć sąd. Zmiany wprowadzono w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 10. Podsumowanie wczorajszych działań "Bezpieczny Pieszy"

  Zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, przeprowadzili wczoraj na terenie naszego miasta działania Bezpieczny Pieszy. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego

TAGI

Nie reagujesz - akceptujesz
Stop Rasizmowi
Seksturystyka
Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Zielona Strefa
Powrót na górę strony