Kierownictwo - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Kierownictwo

Kierownictwo

KOMENDANT MIEJSKI POLICJI W ZABRZU

insp. DARIUSZ KOPEĆ

 

Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - 2001 r.,

Uniwersytet Wrocławski 2004 r.

Przebieg służby:

  • 16 sierpnia 1994 r. - przyjęty do służby - aplikant Pogotowia Policyjnego i Patrolowego Komisariatu V Policji w Katowicach
  • 1 czerwca 1995 r. - policjant pogotowia Policyjnego i Patrolowego Komisariatu V Policji w Katowicach
  • 1 marca 1996 r. - policjant Wydziału Kryminalnego Komisariatu V Policji w Katowicach
  • 15 marca 1996 r. - starszy policjant Wydziału Kryminalnego Komisariatu V Policji w Katowicach
  • 1 lutego 1998 r. - asystent Wydziału Kryminalnego Komisariatu V Policji w Katowicach
  • 1 lipca 2000 r. - detektyw Wydziału Kryminalnego Komisariatu V Policji w Katowicach
  • 1 czerwca 2001 r. - Kierownik Referatu II Wydziału Kryminalnego Komisariatu V Policji w Katowicach
  • 1 maja 2004 r. - Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach
  • 1 września 2005 r. - Naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach
  • 1 września 2007 r. - p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach
  • 1 stycznia 2008 r. - Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach
  • 8 kwietnia 2010 r. - p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach
  • 16 czerwca 2010 r. - Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach
  • 23 lutego 2012 r. - Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich
  • 18 stycznia 2019 r. - p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu
  • 1 maja 2019 r. - Komendant Miejski Policji w Zabrzu

 

p.o.   I ZASTĘPCY KOMENDANTA MIEJSKIEGO POLICJI W ZABRZU

 nadkom. Jarosław Bąk

 

Przebieg służby:

  • 1998 r. - przyjęty do służby w Policji – aplikant KWP Katowice
  • 1999 r. - Referat Konwojowo – Ochronny Wydziału Prewencji KMP w Katowicach
  • 2000 - 2001 r. - Wydział Prewencji Komisariatu Policji II w Katowicach
  • 2001 - 2002 r. - Zespół operacyjno – rozpoznawczy Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Katowicach
  • 2002 - 2003 r. - Zespół dochodzeniowo – Śledczy Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Katowicach
  • 2003 – 2007 r. - Referat obsługi zdarzeń drogowych Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach
  • 2007 – 2008 r. - Referat ds. wykroczeń Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach
  • 2009 - 2011 r. - Zespół dyżurnych Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach
  • 2011 - 2015 r. - specjalista zespołu operacji Policyjnych Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach
  • 2015 – 2016 r. - Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach
  • 2016 – 2019 r. - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach
  • 03 stycznia 2020 r. - p.o. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu
  • 01 kwietnia 2020 r. - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu

 

p.o.  ZASTĘPCY KOMENDANTA MIEJSKIEGO POLICJI W ZABRZU

podinsp. Tomasz Melaniuk

podinsp. Tomasz Melaniuk

Przebieg służby:

  • 16.08.1994 r. - przyjęty do służby w Policji na stanowisko aplikanta starszego policjanta Posterunku Policji Lokalnej w Świerklańcu
  • 01.10.1994 r. - policjant Plutonu Pogotowia Policyjnego i Patrolowania KRP w Tarnowskich Górach,
  • 01.03.1996 r. - policjant drużyny Pogotowia Policyjnego i Patrolowania KP w Świerklańcu,
  • 01.05.1997 r. - policjant Drużyny Patrolowo Interwencyjnej na w/e asystenta Wydziału Kryminalnego KRP w Tarnowskich Górach,
  • 01.04.1998 r. - p.o. asystenta Wydziału Kryminalnego KRP  w Tarnowskich Górach,
  • 01.05.1999 r. - młodszy asystent Wydziału Kryminalnego KPP w Tarnowskich Górach,
  • 01.03.2000 r. - asystent Wydziału Kryminalnego KPP w Tarnowskich Górach,
  • 01.03.2005 r. - 31.08.2005 r.- delegowany na stanowisko asystenta do spraw kryminalnych KP w Pyrzowicach,
  • 01.07.2006 r. - specjalista Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Sekcji Kryminalnej KPP w Tarnowskich Górach,
  • 29.12.2006 r. - 28.12.2007 r.- delegowany do Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KWP w Katowicach,
  • 10.03.2008 r. - specjalista Sekcji Kryminalnej KMP w Zabrzu,
  • 16.08.2009 r. - Kierownik Referatu do spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Zabrzu,
  • 31.12.2010 r. - Kierownik Referatu do spraw Przestępczości Nieletnich KMP w Zabrzu,
  • 01.03.2013 r. - Zastępca Komendanta Komisariatu Policji III w Zabrzu,
  • 01.04.2016r. - p.o. Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji II w Zabrzu,
  • 01.09.2016r. - Komendant Komisariatu Policji II w Zabrzu,
  • 01.03.2021r. - p.o. I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej,
  • 01.04.2021r. - p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu,