Wiadomości

Wpłać swój 1% podatku na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

Data publikacji 23.03.2018

Od wielu już lat Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach pomaga wdowom i dzieciom osieroconym przez policjantów poległych na służbie. Misje i cele realizowane są dzięki społecznemu zaangażowaniu wielu osób. Członkowie Fundacji swoją działalność i pracę wykonują bez pobierania wynagrodzenia. Przekaż swój 1% podatku na wsparcie podopiecznych Fundacji.

Niedawno minęła 20 rocznica powołania Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Dzięki ofiarności darczyńców, dzieci i żony naszych kolegów, którzy stracili życie na służbie otrzymują realne wsparcie. Pamiętajmy, że fundacji możemy przekazać 1% z naszego podatku, możemy też zadeklarować przekazywanie dowolnej kwoty co miesiąc z naszego uposażenia.

Pierwsze inicjatywy powstania Fundacji pojawiły się w latach 90-tych, a wynikały ze zdarzeń, które były tragiczne w skutkach: zaczęła rosnąć liczba policjantów, którzy zginęli podczas pełnienia służby. Naturalnym odruchem koleżanek i kolegów z pracy była chęć pomocy osieroconym rodzinom.

Na polecenie nadinspektora Jerzego Stańczyka - ówczesnego Komendanta Głównego Policji - zaczęto gromadzić informacje o materialnych warunkach osieroconych rodzin. W gmachu Komendy Głównej Policji powstała Tablica i Księga Pamięci ku czci poległych policjantów.

21 lipca 1997 roku Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Papała, podczas obchodów Święta Policji, ogłosił powołanie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Zarejestrowanie Fundacji nastąpiło 13 listopada 1997 r. w Sądzie Rejonowym dla Miasta Stołecznego Warszawy. Od samego początku nie brakowało ludzi dobrej woli, niosących pomoc Fundacji. Od 9 stycznia 2006 roku, Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego, co pozwala przyjmować darowizny odpisu podatkowego w wysokości 1%. To dzięki otwartym sercom wielu darczyńców, otrzymuje środki, będące podstawą funkcjonowania Fundacji.

Jakiś czas temu zwracaliśmy się z prośbą o wsparcie Fundacji. Ponawiamy tę prośbę. Będzie to niewątpliwy gest solidarności z naszymi kolegami, którzy oddali życie, skierowany do ich bliskich. Zasilenie Fundacji choćby jedną symboliczną złotówką przez każdego policjanta co miesiąc, lub przekazanie 1% podatku, po zsumowaniu da znaczące środki na jej statutową działalność.