Policjanci wzięli udział w zabrzańskim dniu seniora
Zabrzańscy policjanci również uczestniczyli w „Zabrzańskim Dniu Seniora”. Impreza zorganizowana przez zabrzański Urząd Miasta zrealizowana została tym razem w Domu Harcerza położonym w parku im. Tadeusza Kościuszki. przyciągnął uwagę wielu mieszkańców naszego miasta. Patronat nad imprezą przygotowaną przez Miasto Zabrze objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Również zabrzańscy policjanci przygotowali swoje stoisko. Policyjni profilaktycy specjalnie dla seniorów przygotowali również ofertę szkoleń dotyczących m.in. zagrożeń z jakimi mogą spotkać się osoby starsze. Mundurowi ponadto udzielali porad i odpowiadali na pytania interesantów.
W miniony piątek kolejny już raz odbył się „Dzień Seniora” zorganizowany przez zabrzański ratusz, przyciągając uwagę wielu mieszkańców naszego miasta. W tym roku cykliczne spotkanie z najstarszymi mieszkańcami miasta odbyło się w parku Kościuszki i budynku Domu Harcerza. W imprezie udział wzięło wiele instytucji państwowych służącym obywatelom, którzy służyli radą i opowiadali o możliwościach różnego rodzaju form pomocy osobom starszym.
Przy wielu stanowiskach zabrzanie mogli m. in. skorzystać z badań oraz zapoznać się z ofertą instytucji miejskich przeznaczoną dla seniorów.
Także Komenda Miejska Policji w Zabrzu przygotowała swoje stanowisko. Mundurowi przedstawili seniorom ofertę szkoleń skierowanych specjalnie do nich. Tematyka tych prelekcji to m.in. : bezpieczeństwo w miejscach publicznych i w środkach komunikacji miejskiej; zagrożenia oszustwami metodami „na wnuczka, „na policjanta” oraz podobnymi, wyłudzeniami i manipulacjami; bezpieczne korzystanie z bankomatów i płatności mobilnych. Należy podkreślić, że szkolenia tego typu prowadzone przez policyjnych profilaktyków oraz dzielnicowych skierowane są do wszystkich stowarzyszeń, organizacji, kół oraz innych formalnych i nieformalnych grup zrzeszających zabrzańskich seniorów. Stróże prawa ponadto przedstawili i zachęcali seniorów do korzystania z policyjnych narzędzi informatycznych takich jak „ Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikacja mobilna „Moja Komenda” czy strona internetowa KMP Zabrze a także zachęcali do kontaktu z dzielnicowym jako osobą pierwszego kontaktu w przypadku problemów natury społeczno -prawnej.