Wiadomości

Zabrzańscy policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 14.12.2018

Zabrzańscy policjanci wczoraj zatrzymali kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących. Ponadto dwóch z nich kierowało nie posiadając do tego uprawnień, trzeciemu zatrzymano prawo jazdy. Teraz o ich losach zdecyduje zabrzański sąd. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi im kara do 2 lat więzienia.

Kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu jest jednym z głównych czynników bezpośrednio wpływających na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety pomimo coraz większej świadomości negatywnych skutków kierowania w stanie nietrzeźwości, nadal znajdują się osoby lekceważące bezpieczeństwo na drodze, które wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Doskonale o tym wiedzą pracownicy jednej z zabrzańskich stacji paliw, którzy zauważyli jak w pobliżu stacji do samochodu wsiada mężczyzna, który zatacza się. Próbowali oni zatrzymać mężczyznę lecz temu udało się odjechać. Szybko powiadomiony patrol z komisariatu III w wyniku podjętych działań zatrzymał skrajnie nieodpowiedzialnego kierującego lanosem na ulicy 3go maja. Badanie trzeźwości wskazało, że kierujący miał blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

Do drugiego zatrzymania doszło na ul. Spokojnej. Policjanci zabrzańskiej drogówki w nocy zatrzymali do kontroli toyotę. W trakcie czynności okazało się, że 25-letni kierujący jest nietrzeźwy. Badanie wskazało, że w organizmie miał blisko promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu zabrzaninowi prawo jazdy kategorii B.

Trzecie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy było również wynikiem pracy policjantów ruchu drogowego. Doszło do niego w porze nocnej w centrum Zabrza. Kierujący suzuki 24-latek miał w organizmie 0,6 promila i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jemu również grozi 2-letnie więzienie.

Ponadto zatrzymanym kierującym oprócz kary do 2 lat pozbawienia wolności grozi również zakaz prowadzenia pojazdów. Będą musieli także zapłacić obowiązkowe świadczenie w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, a kierowcy „bez papierów na jazdę” odpowiedzą jeszcze dodatkowo za ten czyn.

Powrót na górę strony