Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły z zabrzańskimi policjantami

Data publikacji 01.09.2021

Powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych. W pierwszych dniach września, policyjne patrole będą pełnić służbę w rejonach szkół oraz zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Dzisiaj zabrzańscy policjanci prowadzili działania profilaktyczne, których celem było przypomnienie najmłodszym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i korzystania z przejść dla pieszych.

Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

Jeśli odwozisz dzieci, młodzież do szkoły pamiętaj o:

  • korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz przewożeniu najmłodszych w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących;
  • zatrzymaniu swojego pojazdu w miejscu dozwolonym, aby nie ograniczać widoczności innym kierującym oraz pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię;
  • zachowaniu bezpieczeństwa podczas wysiadania dziecka z samochodu. 

Przypominamy, dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach!

Kierowcy, pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożność w rejonach przejść dla pieszych i dostosowaniu prędkość do warunków panujących na drodze.

Piesi, również jesteście zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i  przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, pamiętajcie też, że zabronione jest  wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych.

 

  • policjanci podczas rozdawania ulotek w ramach akacji bezpieczna droga do szkoły
  • policjanci podczas rozdawania ulotek w ramach akacji bezpieczna droga do szkoły
  • policjanci podczas rozdawania ulotek w ramach akacji bezpieczna droga do szkoły

Film YouCut_20210901_123451666.mp4

Pobierz plik YouCut_20210901_123451666.mp4 (format mp4 - rozmiar 47.53 MB)

Nagranie audio przejscia_dla_pieszych.wav

Pobierz plik przejscia_dla_pieszych.wav (format mp3 - rozmiar 4.23 MB)

Powrót na górę strony