Wiadomości

Kolejne nielegalne automaty przejęte przez zabrzańskich policjantów

Data publikacji 12.08.2022

Dzięki zgłoszeniu naniesionym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, Policjanci z I Komisariatu Policji w Zabrzu wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przejęli kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych. Znajdowały się one w jednym z lokali w centrum miasta. Właścicielom zabezpieczonych automatów może grozić kara do 3 lat więzienia.

Wczoraj krótko przed północą policjanci z I Komisariatu Policji w Zabrzu poprzez zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, uzyskali informację, że w jednym z lokali w centrum miasta, mogą znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych. Policjanci wkroczyli do wskazanego lokalu, gdzie ujawnili 5 automatów do gier hazardowych. Rano na miejsce przybyli funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli urządzenia wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych.

Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje nieprzerwanie od ponad pięciu lat i jest przykładem bardzo dobrej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Dziękując za wszystkie przekazane zgłoszenia, skutkujące poprawą bezpieczeństwa i świadczące o współodpowiedzialności użytkowników mapy zagrożeń za szeroko rozumiane bezpieczeństwo ludzi, zachęcamy do dalszego korzystania i jednocześnie promowania wśród przyjaciół, znajomych oraz rodziny tego rozwiązania.

Powrót na górę strony