Wiadomości

Trwają policyjne kontrole w ramach działań „Znicz 2016”

Data publikacji 31.10.2016

5 kierujących pod wpływem alkoholu i 23 zdarzeń drogowych to bilans tylko ostatnich 3 dni na zabrzańskich drogach. Policjanci drogówki prowadzący działania „Znicz 2016” apelują do uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożność i przestrzeganie przepisów. Działania potrwają do 2 listopada do godziny 22.00.

Policjanci zabrzańskiej drogówki od piątku prowadzą wzmożone kontrole w ramach działań „Znicz 2016”. Do służby na drogach skierowana jest maksymalna liczba policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety, pomimo zapowiedzi przeprowadzania licznych kontroli drogowych, są kierujący, którzy usiedli za kierownicą na „podwójnym gazie”. Tylko w naszym mieści policjanci dotychczas ujawnili 5 kierujących pod wpływem alkoholu. 4 z nich utraciło swoje prawo jazdy za kierowanie samochodem po spożyciu alkoholu, natomiast 59-letnia mieszkanka Świętochłowic poniesie konsekwencje za popełnienie przestępstwa jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości. Kobieta mając 2,86 promila alkoholu w organizmie kierując oplem doprowadziła do zdarzenia z pieszym. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

To nie jedyne zdarzenie drogowe, do którego doszło na zabrzańskich drogach. Od piątku aż 23 razy policjanci wyjeżdżali do zdarzeń drogowych. Na szczęście i tu nikt nie ucierpiał. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania dla pieszych przy ulicy de'Gaulle'a. 13-letni chłopiec jadąc na rowerze wymusił pierwszeństwo przejazdu osobowemu mercedesowi, w wyniku czego doszło do  potrącenia nastolatka. Na szczęście kierujący zbliżając się w rejon przejścia dla pieszych jechał z niewielką prędkością i nic chłopcu się nie stało. Po badaniach przeprowadzonych w karetce został przekazany pod opiekę rodziców.

Dzisiaj i jutro czeka nas wzmożony ruch na drogach. Policjanci zabrzańskiej drogówki apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie daleko idącej ostrożności. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i uprzejmości na drodze.

  • Działania zabrzańskich policjantów podczas akcji "Znicz 2016"
  • Działania zabrzańskich policjantów podczas akcji "Znicz 2016"
  • Działania zabrzańskich policjantów podczas akcji "Znicz 2016"