Wiadomości

Wypadki na ulicach Wolności i Roosevelta

Data publikacji 09.12.2016

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do jakich doszło dzisiaj rano na drogach Zabrza. Na skrzyżowaniu ulic Wolności i de Gaulle'a osobowy Ford uderzył w bok osobowego Volkswagena. Jedna osoba trafiła do szpitala z obrażeniami głowy. Natomiast na ulicy Roosevelta osobowy Daewoo potrącił 15-latka znajdującego się na przejściu dla pieszych. Chłopak z obrażeniami głowy i ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala. Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadków.

Do dwóch niebezpiecznych wypadków doszło dzisiaj rano na zabrzańskich drogach. Około 5.20 osobowy Ford jadący ulicą Wolności w kierunku Gliwic uderzył w bok osobowego Volkswagena, który poruszał się ulicą de Gaulle'a w kierunku Alei Korfantego. 36-letnia gliwiczanka kierująca Fordem oraz 38-letni zabrzanin z Volkswagena nie odnieśli obrażeń. Z urazem głowy do szpitala trafiła natomiast 39-letnia pasażerka Forda.

Kilka minut przed 7.00 na ulicy Roosevelta osobowy Lanos kierowany przez 53-letniego zabrzanina na przejściu dla pieszych potrącił 15-latka. Chłopiec z obrażeniami głowy oraz ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala. Na miejscu zdarzenia doszło również do kolizji z udziałem służb ratowniczych przybyłych na miejsce wypadku celem udzielenia pomocy poszkodowanemu zabrzaninowi. Kierujący karetką pogotowia podczas wykonywania manewru skrętu doprowadził do kolizji z osobowym Lanosem biorącym udział w wypadku. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji.

Trwa ustalanie przyczyn porannych wypadków. Na chwilę obecną wiadomo, że wszyscy kierujący biorący w nich udział byli trzeźwi.

Powrót na górę strony