Wiadomości

Ranni piesi trafili do szpitala

Data publikacji 13.12.2016

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do jakich doszło wczoraj na drogach naszego miasta. W wyniku potrącenia pieszych dwie osoby zostały hospitalizowane. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący byli trzeźwi. Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku.

Do pierwszego zdarzenia doszło na ulicy Orzechowej. Kilkanaście minut przed godzina 18.00 kierujący fordem focusem potrącił w rejonie marketu 80-letniego mężczyznę. 25-letni kierujący zawiózł starszego pana do szpitala, a następnie sam zgłosił się na III komisariat, informując dyżurnego o spowodowaniu wypadku drogowego. 80-latek w wyniku zdarzenia doznał złamania kości podudzia lewej nogi.

Do drugiego zdarzenia doszło około godziny 19.00. W rejonie skrzyżowaniu ulic Matejki i 3 Maja doszło do potrącenia 59-letniej kobiety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że piesza poza przejściem dla pieszych nagle wtargnęła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. 41-letnia kierująca fiatem była trzeźwa, natomiast piesza miała prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia kobieta doznała złamania kości podudzia prawej nogi. Na miejsce zdarzenia wezwana została karetka pogotowia, która przewiozła pieszą do szpitala. Czynności w sprawach trwają.

  • Policjanci zabrzańskiej drogówki zabezpieczający miejsce wypadku drogowego
  • Policjanci zabrzańskiej drogówki zabezpieczający miejsce wypadku drogowego
  • Policjanci zabrzańskiej drogówki zabezpieczający miejsce wypadku drogowego
Powrót na górę strony