Wiadomości

Wypadek na pasach - poszukujemy świadków potrącenia

Data publikacji 22.12.2016

Zabrzańscy kryminalni poszukują świadków wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj w południe na Placu Teatralnym. Jadące od strony ulicy Tarnopolskiej bmw x5 potrąciło prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych 76-letnią mieszkankę Zabrza. Pokrzywdzona z licznymi złamaniami i obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej bmw. Była ona trzeźwa.

Do zdarzenia doszło 21 grudnia 2016 roku około godziny 12.00 w Zabrzu na przejściu dla pieszych na Placu Teatralnym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 76-letnia kobieta prawidłowo przechodząca przez przejście dla pieszych z prawej na lewą stronę została potrącona przez bmw x5 jadące od strony Mikulczyc. Pokrzywdzona z podejrzeniem złamania miednicy, obojczyka i żeber oraz obrażeniami wewnętrznymi została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła operację. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej bmw, którą okazała się być 41-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej. Kobieta była trzeźwa. W rozmowie z policjantami nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego nie zauważyła przechodzącej przez przejście dla pieszych pokrzywdzonej.

Kryminalni zabrzańskiej komendy prowadzą czynności zmierzające do pełnego wyjaśnienia okoliczności wypadku. Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia prosimy kierować do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu tel.(32)2779280 lub do najbliższej jednostki Policji tel. 997.

Powrót na górę strony