Wiadomości

Wypadek na ulicy Chopina-apel o rozwagę na drogach

Data publikacji 23.12.2016

Do groźnego wypadku drogowego doszło wczoraj na ulicy Chopina. Jak ustalili policjanci, kierujący oplem corsa potrącił 77-letnią kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Pokrzywdzona doznała złamania nóg, trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 74-letniemu kierującemu. Mężczyzna był trzeźwy. Tłumaczył, że do wypadku doszło przez oślepiające go słońce.

Wczoraj po godzinie 10.00 na ulicy Chopina doszło do groźnego wypadku drogowego. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 74-letni kierujący oplem corsa potrącił 77-letnią kobietę, która prawidłowo przechodziła przez przejście dla pieszych. W wyniku wypadku pokrzywdzona zabrzanka doznała złamania nóg oraz stłuczenia ręki. Została przewieziona do szpitala. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu samochodem. Zabrzanin był trzeźwy. Tłumaczył, że z uwagi na oślepiające go światło słoneczne, w momencie opuszczania przesłony słonecznej nie zauważył przechodzącej przez jezdnię pokrzywdzonej.

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Opady śniegu lub marznącego deszczu, mgły, mokra i oblodzona nawierzchnia drogi, oślepiające światło słoneczne oraz szybciej zapadający zmrok to czynniki mające duży wpływ na zaistnienie wypadku drogowego. Dlatego apelujemy o zwiększenie czujności i rozwagę na drodze-zarówno kierujących jak i pieszych.

Powrót na górę strony