Wiadomości

Zmarła kobieta potrącona na pasach

Data publikacji 28.12.2016

Niestety kobieta, która została potrącona w ubiegłym tygodniu na przejściu dla pieszych przy Placu Teatralnym zmarła. Czynności w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym prowadzą kryminalni zabrzańskiej jednostki. Policjanci apelują do świadków zdarzenia, aby zgłosili się do komendy przy ulicy 1-go Maja 10.

Do zdarzenia doszło 21 grudnia 2016 roku około godziny 12.00 w Zabrzu na przejściu dla pieszych przy Placu Teatralnym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 76-letnia kobieta prawidłowo przechodząca przez przejście dla pieszych z prawej na lewą stronę została potrącona przez bmw x5 jadące od strony Mikulczyc. Pokrzywdzona z podejrzeniem złamania miednicy, obojczyka i żeber oraz obrażeniami wewnętrznymi została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła operację. Niestety kobieta w wyniku odniesionych obrażeń po kilku dniach zmarła. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej bmw, którą okazała się być 41-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej. Kobieta była trzeźwa. W rozmowie z policjantami nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego nie zauważyła przechodzącej przez przejście dla pieszych pokrzywdzonej.

Kryminalni zabrzańskiej komendy prowadzą czynności zmierzające do pełnego wyjaśnienia okoliczności wypadku. Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia prosimy kierować do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu tel. 32 277 92 80, 32 277 92 95 lub do najbliższej jednostki Policji tel. 997.

Powrót na górę strony