Wiadomości

Rajd „Śmiercioodpornych” z przystankiem w siedzibie zabrzańskiej Policji

Data publikacji 02.05.2017

Wczoraj w Zabrzu odbył się rajd motocyklowy zorganizowany przez Stowarzyszenie „Śmiercioodporni”. Uczestnicy rajdu otrzymali mapę części miasta z umieszczonymi na niej 35 punktami, w których zbierali punkty za prawidłowe odpowiedzi na pytania oraz rozwiązywanie zagadek. W organizację rajdu włączyła się zabrzańska policja. W komendzie miejskiej mieścił się jeden z punktów trasy, w którym motocykliści odpowiadali na pytania zadawane przez funkcjonariuszy drogówki.

Wczoraj o godzinie 11.00 z zabrzańskiego Placu Warszawskiego wyruszył motocyklowy Rajd „Śmiercioodpornych”. Jak stwierdzili organizatorzy, rajd był odpowiedzią Stowarzyszenia na realne potrzeby wszystkich motocyklistów: jazdę na jednośladzie, dobrą zabawę i ciągłe doskonalenie umiejętności. Udział w imprezie był bezpłatny, mogli w niej wziąć udział posiadacze motocykli i skuterów wszystkich typów. Każdy z uczestników otrzymał zestaw startowy składający się z mapy, naklejki z numerem startowym oraz kartą odpowiedzi. Na mapie oznaczono 35 punktów dwóch rodzajów – zadania (lepiej premiowane) oraz zagadki (za jeden punkt). Każdy z uczestników sam wyznaczał sobie trasę i decydował o wyborze punktów. Zabawa polegała na odwiedzeniu jak największej ilości punktów, odgadnięciu zagadek lub wzięciu udziału w zadaniach, a także powrocie na metę w określonym czasie.

Jeden z punktów trasy znajdował się w budynku Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Nie wynikało to jednak bezpośrednio z otrzymanej przez uczestników mapy, w związku z czym wielu uczestników rajdu było zaskoczonych wizytą w siedzibie zabrzańskiej policji. Wewnątrz na uczestników oczekiwali policjanci ruchu drogowego, którzy zadawali kierującym pytania z wiedzy dotyczącej przepisów kodeksu ruchu drogowego, głównie związanych z poruszaniem się po drogach jednośladem. Każdy miał szansę odpowiedzieć na 5 pytań, a tym samym uzbierać 5 punktów za udzielenie prawidłowych odpowiedzi. Wszystkim kierującym życzymy szerokiej drogi.

Powrót na górę strony