Wiadomości

O bezpieczeństwie z dzielnicowymi i drogówką

Data publikacji 06.12.2017

Zabrzańscy policjanci spotkali się z przedszkolakami i ich rodzicami w Przedszkolu nr 6 przy ulicy Jordana. Dzielnicowi opowiedzieli o bezpieczeństwie najmłodszych, a policjanci z drogówki przypomnieli przepisy obowiązujące na drogach. Pod ich czujnym okiem rodzice i ich pociechy rozwiązywali test z zakresu ruchu drogowego.

O tym, że zabrzańscy policjanci odwiedzają z prelekcjami dotyczącymi bezpieczeństwa placówki oświatowe, wiedzą wszystkie dzieci w naszym mieście. Tym razem konwencja spotkania, które odbyło się w Przedszkolu nr 6 w zabrzańskiej dzielnicy Helenka, była trochę inna. Do wspólnych rozmów o bezpieczeństwie najmłodszych zaproszono nie tylko dzieci, ale także ich rodziców.

Dzielnicowi z V komisariatu mł.asp. Łukasz Olbiński i st.asp. Jacek Curyło w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” opowiedzieli o zasadach, które pozwolą dzieciom w bezpieczny sposób dorastać w trakcie zabaw na podwórku, domu, przedszkolu i w szkole. Przypomniano również numery telefonów alarmowych, aby dzieci w razie konieczności mogły szybko i skutecznie poprosić o pomoc. Zgromadzonym rodzicom przypomniano o darmowej aplikacji na telefony komórkowe „Moja Komenda”, za pomocą której można nawiązać bezpośredni kontakt z dzielnicowym lub najbliższą jednostką Policji. Przypomniano również o działającej już od wielu miesięcy „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa.

Obecni na spotkaniu policjanci zabrzańskiej drogówki sierż. Paweł Jasinowski i st.sierż. Michał Pankiewicz przypomnieli obowiązujące przepisy z zakresu ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem przewożenia dzieci w samochodach i poruszania się pieszych. Mundurowi zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, które zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Pod ich czujnym okiem rodzice i ich pociechy rozwiązywali test z zakresu ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że takie spotkania wpłyną bezpośrednio na bezpieczeństwo mieszkańców Zabrza.

Powrót na górę strony