Wiadomości

Serdecznie zapraszamy na I Charytatywny Turniej Futsalu

Data publikacji 25.01.2018

Już w sobotę 27 stycznia 2018 roku zabrzańscy policjanci i zaproszone drużyny zagrają w I Charytatywnym Turnieju Futsalu o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu. Uczestnicy zagrają dla chorego Filipa i Łukasza - dzieci funkcjonariuszy zabrzańskiej komendy. Cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc i rehabilitację chłopców.

Już w sobotę 27 stycznia 2018 roku o godzinie 9:00 na Hali NMC Powen w Zabrzu przy ul. Wolności 402 odbędzie się    I Charytatywny Turniej Futsalu o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu. Całość przedsięwzięcia zorganizowana jest dla dwójki dzieci stróżów prawa, które cierpią na nieuleczalne choroby. 8-letni Filip i jego rówieśnik Łukasz to pociechy mundurowych z Zabrza. Filip choruje na rdzeniowy zanik mięśni, natomiast Łukasz na mózgowe porażenie dziecięce.

Zaproszenie do udziału w turnieju przyjęły drużyny nie tylko ze Śląska. Zagrają z nami m.in. strażacy, dziennikarze, lekarze, urzędnicy Urzędu Miasta Zabrze, przedstawiciele Politechniki Śląskiej, funkcjonariusze służby więziennej i aresztu śledczego. Udział w turnieju zapowiedziała również drużyna Szkoły Policji w Katowicach i drużyna Komendanta Głównego Policji.

W trakcie meczu odbędzie się licytacja gadżetów, do której serdecznie zachęcamy. Będzie można wylicytować m.in. piłkę z autografem Zbigniewa Bońka i Adama Nawałki, a także koszulkę Wojciecha Szczęsnego.

Wstęp na turniej jest bezpłatny. Jednak ze względu na charytatywny aspekt imprezy zachęcamy do nabycia cegiełki w kwocie 5 złotych, która zasili konto chorych chłopców. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc i rehabilitację dzieci.

Impreza ta zorganizowana została dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu ludzi dobrej woli. Mogliśmy liczyć na wsparcie Zarządu Terenowego NSZZP w Zabrzu i Zarządu Wojewódzkiego NSZZP w Katowicach. Swoją bezinteresowną pomoc zaoferowały nam również podmioty, które swoją działalność prowadzą w Zabrzu. Turniej został objęty opiekę medialną Dziennika Zachodniego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania i bycia tam w tym szczególnym dniu.

 

Powrót na górę strony