Aż 6 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Aż 6 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 30.07.2018

Od piątku na drogach Zabrza mundurowi ujawnili aż 6 nietrzeźwych kierujących. To tylko potwierdza zasadność prowadzenia przez Policję działań „Trzeźwość”. Podczas piątkowej akcji zabrzańska drogówka skontrolowała stan trzeźwości 1060 kierujących. Sprawcy kierowania swoimi pojazdami „na podwójnym gazie” odpowiedzą przed sądem za swoje przewinienia.

W miniony piątek od godzinie 14.00 policjanci drogówki prowadzili działania "Trzeźwość". W ciągu 8 godzin trwania akcji skontrolowali 1060 kierujących. Niestety zarówno w piątek jak i w weekend mundurowi zatrzymywali osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą swoich pojazdów „na podwójnym gazie”.

W piątek na zabrzańskim odcinku autostrady A4 policjanci z gliwickiego komisariatu autostradowego zatrzymali 55-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Zabrza kierował osobową skodą mając 0,6 promila alkoholu w swoim organizmie. Następnego dnia podobnym „wyczynem” na tym samym odcinku autostradzy A4 wykazał się 62-letni zabrzanin, który kierował volkswagenem. Policyjne badanie wykazało u niego blisko promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyzną odpowiednio prawa jazdy kat. B oraz kat. A, B, C, D i E.

Policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali natomiast w sobotę na ul. Dorotki 51-letniego mężczyznę, który mając w swoim organizmie ponad 0,7 promila alkoholu kierował osobowym fordem.

W niedzielę mundurowi ujawnili aż 3 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista został zatrzymany do policyjnej kontroli na ul. Jagiellońskiej. Za kierownicą bmw miał aż 2,4 promila alkoholu w organizmie. 31-letni mieszkaniec Zabrza stracił prawo jazdy kat. B, C i E. Niewiele mniejszy wynik wykazało badanie stanu trzeźwości 39-letniego kierującego z Niemiec, który na ul. Kossaka spowodował kolizję swoim osobowym fordem. Okazało się, że w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Wynik badania: 1,3 promila. Tego samego dnia na ul. Czołgały drogówka ujawniła 28-latka za kierownicą volvo. Miał 1,7 promila alkoholu w swoim organizmie, dodatkowo nie posiadał prawa jazdy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto obligatoryjnie orzekane jest przez sąd świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Dodatkowa kara grozi kierującym bez wymaganych uprawnień.