Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Policyjny dozór dla sprawcy rozboju

Data publikacji 03.08.2018

Mężczyzna, który napadł na starszą kobietę i ukradł jej portfel, został ustalony przez śledczych z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy. Sprawcę objęto policyjnym dozorem. W prokuraturze przyznał się do rozboju i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do rozboju doszło około południa przy ulicy Damrota. Sprawca zaczepił przechodzącą chodnikiem starszą kobietę, prosząc ją o drobną kwotę pieniędzy. Następnie mężczyzna poszedł za kobietą. Na klatce schodowej chwycił ją za szyję i zmusił do wejścia do jej mieszkania. Tam ukradł leżący na stole portfel i uciekł. Powiadomieni o zdarzeniu śledczy z zabrzańskiej komendy szybko wytypowali mężczyznę, który mógł być sprawcą napaści na starszą kobietę. Okazał się nim być 50-letni zabrzanin. Został on zatrzymany przez policjantów, a następnie doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut rozboju. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony