Wiadomości

Wykonują swoje obowiązki w trakcie trwania epidemii COVID-19

Data publikacji 17.03.2020

Zabrzańscy policjanci nie odpuszczają i cały czas realizują swoje obowiązki. Przeprowadzają interwencje, patrolują wyznaczone rejony oraz prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze. Ponadto realizują szczególne zadania nałożone na nich w związku z trwającą epidemią COVID-19. Jednocześnie dbają przy tym o własne bezpieczeństwo, stosując regularnie płyny dezynfekujące oraz inne środki ochrony.

zdjecie kolorowe: policjant pobiera środki ochorny z transpoortu.

Tylko wczoraj zabrzańscy policjanci przeprowadzili łącznie ponad 80 interwencji. Wykonywanie codziennych zadań często wymaga od policjantów bezpośredniego kontaktu z obywatelami. Zagrożenie wywołane koronawirusem wymaga też dodatkowych środków ochrony dla policjantów i szczególnych środków ostrożności, dlatego wszyscy mundurowi zostali zapoznani z ryzykiem, jakie podejmują i procedurami, które pozwalają to ryzyko zmniejszyć. Garnizon zabrzański został wyposażony w środki ochrony osobistej, z których w razie konieczności będą mogli skorzystać policjanci. Jednym z ważniejszych środków jest płyn do dezynfekcji rąk, który policjanci wykorzystują podczas pełnienia służby, zmniejszając ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Pamiętajmy też, że zabrzańscy mundurowi codziennie wyruszają do osób objętych kwarantanną. Sprawdzają, czy przebywają one w wyznaczonych miejscach oraz w razie konieczności oferują pomoc. Ponadto policjanci ruchu drogowego z zabrzańskiej komendy delegowani są do pilnowania przyjść granicznych, które czasowo zostały zamknięte. Dlatego zwracamy się do wszystkich mieszkańców z apelem o stosowanie się do zaleceń służb, rozsądek oraz wzajemne wsparcie. Bądźmy odpowiedzialni i nie narażajmy siebie i innych na ryzyko.

  • Zdjęcie kolorowe: policjant pobiera środki ochrony w postaci płynów dezynfekujących.
  • Zdjęcie kolorowe: policjant pobiera środki ochrony w postaci płynów dezynfekujących.
  • Zdjęcie kolorowe: policjant pobiera środki ochrony w postaci płynów dezynfekujących.
Powrót na górę strony