Wiadomości

Policjanci ruchu dorgowego w walce z COVID-19

Data publikacji 10.04.2020

Konieczność ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa nakłada na policjantów nowe obowiązki. Z epidemią walczą również policjanci z zabrzańskiej drogówki. Realizują dodatkowe czynności, a także sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do nowych przepisów.

Zdjęcie kolorowe: policjant ruchu drogowego w trakcie działań związanych ze zwalczaniem covid-19 przechodzi obok autobus podczas jego kontroli

W tym szczególnym czasie musimy wszyscy dostosować się do nowych przepisów wynikających z konieczności dbania o zdrowie i życie swoje oraz innych. Choć ruch na drogach jest mniejszy, to policjanci sprawujący nadzór nad nim nie zwalniają tempa. Nadal wykonują swoje podstawowe zadania i realizują nowe, związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tylko w ciągu ostatnich trzech dni policjanci z wydziału ruchu drogowego zabrzańskiej komendy skontrolowali ponad 200 pojazdów transportu publicznego. Ponadto policjanci kontrolują parkingi przy placówkach handlowych oraz patrolują ulice naszych osiedli, wygłaszając komunikaty nawołujące do pozostania w domu.

Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemię koronawirusa SARS-CoV-2. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Przypominamy również, że za złamanie zakazów grozi wysoka grzywna.

  • Zdjęcie kolorowe: policjanci ruchu drogowego w trakcie działań związanych ze zwalczaniem covid-19
  • Zdjęcie kolorowe: radiowóz ruchu drogowego w trakcie działań związanych ze zwalczaniem covid-19, w tle autobus
  • Zdjęcie kolorowe: radiowóz ruchu drogowego w trakcie działań związanych ze zwalczaniem covid-19 na  parkingu przed placówka handlową

Opis filmu: Działania WRD KMP Zabrze w walce z Covid-19

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.82 MB)

Powrót na górę strony