Wiadomości

Motocyklista bez uprawnień zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED

Data publikacji 11.04.2020

W piątek policjanci z zabrzańskiej drogówki, działając w ramach specjalnej grupy SPEED, zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który na zabrzańskim odcinku DK88 pędził z prędkością 139 km/h motocyklem bez wymaganych uprawnień. W miejscu, gdzie został zatrzymany, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Apelujemy o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę – często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie na drogach giną ludzie.

Kierujący motocyklem znacznie przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość, która była ograniczona do 70 km/h, ponadto poruszał się motocyklem nie posiadając wymaganych do tego uprawnień. Kiedy policjanci zmierzyli jego prędkość okazało się, że 64-letni mężczyzna jechał, aż 139 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi w związku z przekroczeniem prędkości oraz 300-złotowym mandatem za nie posiadanie wymaganych uprawnień.

Zabrzański odcinek Drogi Krajowej nr 88, jest jednym z miejsc, gdzie kierowcy powinni spodziewać się dzikich zwierząt, które mogą wejść na drogę. Ustawiony tam znak „uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem i wzywa do zdjęcia nogi z gazu. Przy prędkości 139 km/h każdy manewr wykonany w przypadku pojawienia się dzikiego zwierzęcia na drodze, mógłby zakończyć się tragicznie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.97 MB)

Powrót na górę strony