Wiadomości

Z promilami na motorowerach

Data publikacji 20.04.2020

Dwie osoby zostały zatrzymane w miniony weekend w związku z jazdą na motorowerze na tzw. podwójnym gazie. W jednym przypadku zatrzymany nie tylko odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, lecz również za złamanie dożywotniego zakazu sądowego prowadzenia pojazdów.

Czujność mundurowych z zabrzańskiej drogówki skutkowała zatrzymaniem w miniony weekend dwóch osób, które jechały motorowerem, znajdując się pod wpływem alkoholu. Pierwsza osoba to 21-letni mężczyzna, który wpadł w ręce policjantów w piątek wieczorem kiedy jechał ulicą Jagielońską. Kierujący motorowerem zabrzanin miał 0,68 promila alkoholu w organizmie. Kolejną zatrzymaną osobą był 51-letni mężczyzna, zatrzymany przez policjantów w sobotni poranek przy ulicy Moniuszki. Jego badanie wykazało 0,66 promila. Jak się okazało 51-latek był objęty sądowym zakazem kierowania pojazdami, ze względu na przestępstwa o takim samym charakterze dokonane w przeszłości.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba! Nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom

Powrót na górę strony