Wiadomości

Bezpieczny Przejazd – wspólne działania zabrzańskich policjantów z SOK

Data publikacji 10.07.2020

Policjanci zabrzańskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami SOK prowadzili działania „Bezpieczny Przejazd”. W trakcie działań czuwali nad bezpieczeństwem i promowali właściwe zachowania w obrębie kolejowych przejazdów, a także miejsc, gdzie przechodzenie przez tory jest niedozwolone. Mundurowi rozmawiali z kierującymi pojazdami, o zagrożeniach związanych z lekceważeniem przepisów i znaków drogowych.

Aby wzmóc bezpieczeństwo w tym zakresie, policjanci zabrzańskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami służby ochrony kolei prowadzili kontrole w rejonie przejazdów kolejowych. Ich celem było kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. Ponadto działania ukierunkowane są na ograniczenie liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych. W trakcie kontroli funkcjonariusze prowadzili rozmowy instruktażowe z kierocami, a także z pieszymi dotyczące zagrożeń związanych z lekceważeniem przepisów i znaków drogowych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na przejazdach i w rejonie „dzikich przejść” jest wspólną sprawą wszystkich uczestników ruchu. Razem zadbajmy o bezpieczeństwo w tych miejscachNa stronie internetowej „Bezpieczny Przejazd” w zakładce „Zgłoś usterkę” można zgłosić usterkę na przejeździe lub „dzikie przejście”.

  • Zdjęcie kolorowe: Policjanci i funkcjonariusz SOK przygotowują się prowadzenia działań "bezpieczny przejazd" stojąc obok przejazdu kolejowego.
  • Zdjęcie kolorowe: Policjant i funkcjonariusz SOK rozmawiają z kierowcą pojazdu podczas działań  "bezpieczny przejazd".
  • Zdjęcie kolorowe:  funkcjonariusze SOK rozmawia z kierowcą niebieskiego samochodu podczas działań "bezpieczny przejazd"
  • Zdjęcie kolorowe: Policjant obserwuje rejon przejazdu kolejowego
  • Zdjęcie kolorowe: Policjant i funkcjonariusz SOK przygotowują ulotki do rozdania podczas działań "bezpieczny przejazd"
  • Zdjęcie kolorowe: Funkcjonariusz SOK w odblaskowej kamizelce stoi obok policjantów. W tle prezjazd kolejowy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 48.67 MB)

Powrót na górę strony