Przekroczył prędkość o 56 km/h - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Przekroczył prędkość o 56 km/h

Data publikacji 03.08.2020

Wczoraj policjanci zabrzańskiej drogówki wchodzący w skład policyjnej grupy "SPEED", zatrzymali motocyklistę, który pędził w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h. Mężczyźnie za przekroczenie dozwolonej prędkości o 56 km/h mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu.

Mundurowi z zabrzańskiej drogówki zatrzymali wczoraj wieczorem do kontroli kierującego motocyklem marki Honda, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 106 km/h. Nieodpowiedzialne zachowanie 23-letniego mieszkańca Zabrza zarejestrował policyjny widerejestrator. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 

 

Opis filmu: Nagranie z wideorejestratora radiowozu Policji

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.64 MB)

 

Grupy SPEED działają w całym kraju. Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.