Wiadomości

Kierujący bez uprawnień nie zatrzymał się do kontroli - w pojeździe była trójka dzieci...

Data publikacji 11.08.2020

Wczoraj w nocy mundurowi z zabrzańskiej "piątki" zatrzymali 29-letniego mieszkańca Zabrza, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, a w pojeździe znajdowała się trójka dzieci... Jakby tego było mało, okazał się, że kierowca jest poszukiwany. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczorajszej nocy w rejonie ulicy Budowlanej uwagę policjantów z Komisariatu V Policji w Zabrzu zwrócił kierujący samochodem osobowym marki Mazda, który nie miał włączonych świateł. Kiedy policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, kierujący wyraźnie przyspieszył, zajeżdżając również drogę mundurowym. Kierowca chciał w ten sposób uniknąć kontroli. Policjanci zatrzymali go na wysokości ulicy Kołobrzeskiej. Kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec Zabrza. Stróże prawa od razu wyczuli od niego woń alkoholu. W pojeździe znajdowała się także żona kierującego oraz 3 dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie informatycznej okazało się, że 29-latek jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary roku pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. 

Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który odmówił poddania się badaniu alkomatem. Została mu pobrana krew do badania na zawartość alkoholu. 29-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zadecyduje prokuratura oraz sąd.