Podsumowanie piątkowych działań "PRĘDKOŚĆ" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Podsumowanie piątkowych działań "PRĘDKOŚĆ"

Data publikacji 17.08.2020

W miniony piątek mundurowi z zabrzańskiej drogówki w ramach działań "PRĘDKOŚĆ" ujawnili aż 95 wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali także jednego nietrzeźwego kierującego. Ponadto zatrzymali także 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym i wykonywali czynności do 2 zdarzeń drogowych.

W miniony piątek na terenie naszego miasta przeprowadzane były działania "PRĘDKOŚĆ". Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

W trakcie działań mundurowi z zabrzańskiej drogówki ujawnili 95 wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości, w tym 3 przekroczenia o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, za co zatrzymano kierującym prawa jazdy. Ponadto policjanci podczas działań, na ul. Makoszowskiej zatrzymali nietrzeźwego kierującego motorowerem. 65-letni mieszkaniec Zabrza, w wydychanym powietrzu miał ponad 0,5 promila alkoholu. Mundurowi wykonywali także czynności do 2 zdarzeń drogowych oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.