Wiadomości

Podsumowanie piątkowych działań "PRĘDKOŚĆ"

Data publikacji 17.08.2020

W miniony piątek mundurowi z zabrzańskiej drogówki w ramach działań "PRĘDKOŚĆ" ujawnili aż 95 wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali także jednego nietrzeźwego kierującego. Ponadto zatrzymali także 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym i wykonywali czynności do 2 zdarzeń drogowych.

W miniony piątek na terenie naszego miasta przeprowadzane były działania "PRĘDKOŚĆ". Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

W trakcie działań mundurowi z zabrzańskiej drogówki ujawnili 95 wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości, w tym 3 przekroczenia o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, za co zatrzymano kierującym prawa jazdy. Ponadto policjanci podczas działań, na ul. Makoszowskiej zatrzymali nietrzeźwego kierującego motorowerem. 65-letni mieszkaniec Zabrza, w wydychanym powietrzu miał ponad 0,5 promila alkoholu. Mundurowi wykonywali także czynności do 2 zdarzeń drogowych oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

 

 

Powrót na górę strony