Wiadomości

Policjanci zatrzymali "pędzące" ponad 200 km/h Porsche - podsumowanie weekendu

Data publikacji 17.08.2020

W sobotę przed północą, policjanci zabrzańskiej drogówki wchodzący w skład policyjnej grupy "SPEED", zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki "Porsche", który "pędził" po DTŚ z prędkością ponad 200 km/h. Ponadto w ciągu weekendu policjanci zatrzymali także 3 kierujących "na podwójnym gazie".

W miniony weekend policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali 3 kierujących "na podwójnym gazie". Przez policjantów do kontroli zatrzymany także został 45-letni mieszkaniec Zabrza, który na ulicy Jagiellońskiej kierował Oplem, pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto policjanci wykonywali czynności do 6 zdarzeń drogowych.      

W sobotę późnym wieczorem mundurowi zatrzymali 24-latka, który kierując samochodem marki Renault, doprowadził na ulicy Kalinowej do kolizji. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Z kolei w niedzielę w godzinach porannych policjanci zatrzymali 25-lata "na podwójnym gazie". Mężczyzna, kierując osobowym Fordem,  na ulicy Witosa doprowadził do kolizji. Wynik badania - prawie 2,5 promila alkoholu. Tego samego dnia na ulicy Witosa przez policjantów zabrzańskiej drogówki zatrzymany został 25-letni kierujący Oplem, który miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

W sobotę krótko przed północą, na DTŚ policjanci zatrzymali do kontroli "pędzące" Porsche. Kierujący "pędził" ponad 200 km/h. 42-letni mieszkaniec Chorzowa jednak odmówił przyjęcia mandatu, więc sprawa zostanie skierowana do Sądu. Wykroczenie zarejestrował policyjny wideo rejestrator.

Opis filmu: Film kolorowy: fragment nagrania z policyjnego wideo rejestratora

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 981.14 KB)

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.