Wiadomości

Policjanci zatrzymali "pędzące" ponad 200 km/h Porsche - podsumowanie weekendu

Data publikacji 17.08.2020

W sobotę przed północą, policjanci zabrzańskiej drogówki wchodzący w skład policyjnej grupy "SPEED", zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki "Porsche", który "pędził" po DTŚ z prędkością ponad 200 km/h. Ponadto w ciągu weekendu policjanci zatrzymali także 3 kierujących "na podwójnym gazie".

W miniony weekend policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali 3 kierujących "na podwójnym gazie". Przez policjantów do kontroli zatrzymany także został 45-letni mieszkaniec Zabrza, który na ulicy Jagiellońskiej kierował Oplem, pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto policjanci wykonywali czynności do 6 zdarzeń drogowych.      

W sobotę późnym wieczorem mundurowi zatrzymali 24-latka, który kierując samochodem marki Renault, doprowadził na ulicy Kalinowej do kolizji. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Z kolei w niedzielę w godzinach porannych policjanci zatrzymali 25-lata "na podwójnym gazie". Mężczyzna, kierując osobowym Fordem,  na ulicy Witosa doprowadził do kolizji. Wynik badania - prawie 2,5 promila alkoholu. Tego samego dnia na ulicy Witosa przez policjantów zabrzańskiej drogówki zatrzymany został 25-letni kierujący Oplem, który miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

W sobotę krótko przed północą, na DTŚ policjanci zatrzymali do kontroli "pędzące" Porsche. Kierujący "pędził" ponad 200 km/h. 42-letni mieszkaniec Chorzowa jednak odmówił przyjęcia mandatu, więc sprawa zostanie skierowana do Sądu. Wykroczenie zarejestrował policyjny wideo rejestrator.

Opis filmu: Film kolorowy: fragment nagrania z policyjnego wideo rejestratora

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 981.14 KB)

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Powrót na górę strony