Seniorka potrącona na parkingu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Seniorka potrącona na parkingu

Data publikacji 17.12.2020

87-letnia kobieta została potrącona przez samochód dostawczy na parkingu marketu przy rondzie Sybiraków. Poszkodowana z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność.

Do zdarzenia doszło w czwartek o 10.50. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący citroenem berlingo cofając swój pojazd, nie zauważył przechodzącej 87-latki i lekko ją uderzył. Seniorka straciła równowagę i w wyniku upadku doznała obrażeń głowy. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Parkingi pod centrami handlowymi okresie świątecznym zazwyczaj goszczą tysiące samochodów, a na parkingowych alejkach panuje ruch o dużym natężeniu. Pomiędzy samochodami przemykają piesi. To wszystko sprawia, że parkujący i wyjeżdżający z miejsc parkingowych kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Tymczasem chaotyczny ruch pojazdów i pieszych sprawiają, że prowadzący pojazdy często nie zauważają nie tylko znaków drogowych porządkujących ruch w strefie parkingowej, lecz również nie zauważają siebie nawzajem. W takiej sytuacji wszelkiego rodzaju kolizje odbywają się zazwyczaj przy minimalnej prędkości, jednak jak pokazuje powyższy przykład dla pieszych stanowi to realne zagrożenie.