Odpowie za znęcanie się nad żoną - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Odpowie za znęcanie się nad żoną

Data publikacji 13.01.2021

Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach Policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć "Niebieską Kartę". Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z zabrzańskiej piątki zostali wezwani na interwencję. Zakończyła się ona zatrzymaniem 27-letniego mieszkańca Rokitnicy.

W poniedziałek krótko przed godziną 16.00, dyżurny komisariatu w Rokitnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej pijany mąż po raz kolejny wszczął z nią awanturę, w której trakcie uderzył ją w głowę oraz dusił. Policjanci, którzy pojechali na interwencję, zakończyli ją zatrzymaniem mężczyzny, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu, w policyjnym areszcie, 27-latek usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Na wniosek policji prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżanie się do pokrzywdzonej oraz nakazu opuszczenia mieszkania.

Przemoc w rodzinie to przestępstwo zagrożone karą od 3 miesięcy nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę