#Szczepimysię - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

#Szczepimysię

Data publikacji 18.01.2021

Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię. Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość.

Baner akcji szczepimysię z informacją, że szczepionka jest darmowa i dobrowolna

Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość, jednak wytworzenie i utrzymanie odporności zbiorowej wymaga zaszczepienia jak największej liczby osób. Już od dzisiaj (15 stycznia) możemy zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla naszej grupy - otrzymamy maila.

Uwaga! Dla osób, które ukończyły 80 lat rejestracja rusza 15 stycznia, natomiast w przypadku ukończenia 70 lat  będziemy mogli się zarejestrować po 22 stycznia br.

Każdy z nas może zatrzymać pandemię. Przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona nas samych. To także ochrona naszych dziadków, rodziców, dzieci i przyjaciół. Pokonanie pandemii COVID-19 i powrót do normalności są możliwe, gdy przerwiemy łańcuch zakażeń. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, wszyscy musimy być solidarni. Szczepionka jest dobrowolna i darmowa.

Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19, w tym o etapach szczepień, można znaleźć na stronie internetowej gov.pl/szczepimysie .

Policjanci informują, że jedyną stroną służącą do zgłoszenia chęci szczepienia przeciw COVID-19 jest https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/.  Jeśli otrzymamy wiadomość dotyczącą szczepień, która wygląda podejrzanie, należy ją zgłosić na tej stronie: https://incydent.cert.pl/