W trakcie działań "Bezpieczny pieszy" stracił prawo jazdy
Policjanci zabrzańskiej drogówki w trakcie prowadzonych działań "Bezpieczny pieszy" zatrzymali kierowcę, który pędził w terenie zabudowanym z prędkością 126 km/h. Wykroczenie udokumentował policyjny wideorejestrator. Mężczyźnie, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 76 km/h, mundurowi zatrzymali prawo jazdy.
Policjanci zabrzańskiej drogówki w trakcie prowadzonych działań skupili swoją uwagę na miejscach, w których piesi najbardziej narażeni są na udział w zdarzeniu drogowym. Jednym z głównych zadań było kontrolowanie prędkości pojazdów w rejonie przejście dla pieszych. W trakcie patrolu nieoznakowanym radiowozem na ulicy Wolności mundurowi z zabrzańskiej drogówki zatrzymali kierującego, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 126 km/h. Nieodpowiedzialne zachowanie mieszkańca Zabrza zarejestrował policyjny wideorejestrator. Policjanci ukarali kierującego mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi. Zatrzymano mu również na 3 miesiące prawo jazdy.
Opis filmu: Nagranie policyjnego wideo rejestratora, na którym pojazd osobowy, jedzie z prędkością 126 km/h w terenie zabudowanym
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.59 MB)