Wiadomości

Podsumowanie działań "PRĘDKOŚĆ"

Data publikacji 05.07.2021

W piątek na drogach naszego miasta, policjanci zabrzańskiej drogówki przeprowadzili działania "Prędkość". W trakcie działań ujawnili 128 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Policjanci apelują o rozsądek i ostrożną jazdę.

Nadmierna prędkość oraz niedostosowanie prędkości do sytuacji na drodze należą do głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy wypadków, często są poważne. Niejednokrotnie są to także zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego w ubiegły piątek zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, wspólnie z policjantami z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, chcąc ograniczyć liczbę wypadków, do których dochodzi na drogach, a także zwiększyć bezpieczeństwo na terenie miasta, przeprowadzili działania „Prędkość”. W ramach działań mundurowi prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie.

W trakcie działań skontrolowali oni 144 pojazdy i ujawnili 128 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Ponadto wykonywali także czynności do 3 zdarzeń drogowych.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych oraz skrzyżowań.

Powrót na górę strony