Wiadomości

Podsumowanie weekendu na zabrzańskich drogach

Data publikacji 30.08.2021

Od piątku do niedzieli na drogach całego kraju trwały działania "Bezpieczny Weekend". W tym czasie policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Doszło także do jednego wypadku. Policjanci ponawiają apel o rozsądek i ostrożną jazdę.

Za nami ostatni weekend wakacji. Od piątku do niedzieli zostały przeprowadzone działania "Bezpieczny Weekend". Na terenie całego kraju policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach. W tym czasie na terenie Zabrza miał miejsce 1 wypadek drogowy. W trakcie działań, zabrzańscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 4 kierujących, którzy poruszali się bez uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymali również 3 kierujących, którzy jeździli pomimo orzeczonego wobec nich, sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Ponadto w trakcie działań policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali kierującego po spożyciu alkoholu, a także trzech kierujących, którzy prowadzili w stanie nietrzeźwości.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba. Nie pozostawajmy obojętni również, wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom.

Powrót na górę strony