Wiadomości

Kolejna interwencja dzielnicowych kontrolujących pustostany

Data publikacji 10.12.2021

W czasie niskich temperatur policjanci szczególną uwagę zwracają na osoby narażone na wychłodzenie. W czwartek wieczorem, dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Zabrzu w jednym z pustostanów znaleźli śpiącego mężczyznę. 49-latek był nietrzeźwy i zmarznięty, tak że nie był w stanie mówić i poruszać się o własnych siłach. Na szczęście w porę udzielono mu pomocy. Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie!

Zabrzańscy policjanci systematycznie sprawdzają miejsca, gdzie bezdomni mogą szukać schronienia przed mrozem. Tak było również w czwartek wieczorem. Dzielnicowi podczas kontroli jednego z pustostanów w zauważyli śpiącego tam mężczyznę. 49-latek na początku nie reagował na wołanie policjantów. Okazało się, że był tak zmarznięty, że ciężko mu było mówić. Do tego był nietrzeźwy i miał problemy z poruszaniem się. Gdyby mężczyzna został na noc w tym postostanie, rano mógłby się już nie obudzić. Funkcjonariusze pomogli mężczyźnie i zawieźli go w bezpieczne miejsce. O całej sytuacji mundurowi powiadomili również pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu, z którymi na co dzień współpracują, zwalczając problem bezdomności.

Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub informacja za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Bazę noclegową dla osób bezdomnych na terenie Zabrza stanowią:

  • Noclegownia  ul. Trocera 63
  • Ogrzewalnia dla Osób Bezdomnych ul. Stalmacha 7
  • Dom Św. Brata Alberta Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn ul. Kochanowskiego 26
  • Schronisko dla Bezdomnych Kobiet ul. Ofiar Katynia 48
  • Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży ul. Ofiar Katynia 48
  • Dom Pokora Szkoła Nowego Życia ul. Pawliczka 16

 

Powrót na górę strony