Wiadomości

Przedwakacyjne spotkanie dzielnicowych z przedszkolakami

Data publikacji 22.06.2022

Dzielnicowi z drugiego komisariatu sierż. szt. Roman Janasik i st. sierż. Mirosław Czernik odwiedził Przedszkole "Uśmiech", gdzie przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o podstawowych środkach ostrożności związanych z letnim wypoczynkiem nad wodą, uczyły się numeru alarmowego 112 oraz sposobu jak prawidłowo należy wzywać pomocy!

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, co zrobić, gdy zgubią się w obcym miejscu, a także jak zachować się na kąpielisku. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z internetu, na które niewątpliwie jest więcej czasu w okresie wakacyjnym. Była też między innymi mowa o właściwym wyposażeniu i zachowaniu młodego rowerzysty, mówiliśmy również jak zachować się w kontaktach z osobami obcymi i zwierzętami.

Policjanci mają nadzieję, że przekazana podczas prelekcji wiedza zostanie dobrze wykorzystana przez dzieci i dzięki tym informacjom będą umieć unikać zagrożeń, bądź umiejętnie sobie z nimi radzić.

Powrót na górę strony