Wiadomości

Działania "Prędkość" - Podsumowanie porannej zmiany

Data publikacji 12.08.2022

81 kontroli pojazdów, w tym 80 ujawnionych wykroczeń w postaci przekroczenia prędkości i zatrzymane dwa prawa jazdy. To efekt trwających dzisiaj od godzinnych porannych ogólnopolskich działań "Prędkość". Jeden z kierujących przekroczył prędkość o 86 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Apelujemy o rozwagę na drodze !

Od godzin porannych na drogach naszego miasta trwają ogólnopolskie działania "Prędkość". Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej Komendy, na porannej zmiany dokonali kontroli 81 pojazdów oraz ujawnili 80 przekroczeń prędkości. Rekordzistą okazał się mieszkaniec Bytomia, który "pędził" z prędkością 136 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym przy ograniczeniu do 50 kilometrów. Kolejnym kierującym, który znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość to mieszkaniec Rudy Ślaskiej, który kierował z prędkością 102 kilometrów na godzinę przy ograniczeniu do 50. Obydwóm mężczyznom policjanci zatrzymali już prawo jazdy.

Policja apeluje o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

  • Zdjęcie kolorowe: Umundurowany policjant Wydziału Ruchu Drogowego.
  • Zdjęcia kolorowe: Umundurowany policjant Wydziału Ruchu Drogowego oraz oznakowany radiowóz Policji.
  • Zdjęcia kolorowe: Umundurowany policjant Wydziału Ruchu Drogowego oraz oznakowany radiowóz Policji.
Powrót na górę strony