Wiadomości

Podsumowanie długiego weekendu na zabrzańskich drogach

Data publikacji 16.08.2022

Od soboty do poniedziałku na zabrzańskich drogach trwały działania "Bezpieczny Weekend" . W tym czasie policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Doszło także do jednego wypadku. Policjanci ponawiają apel o rozsądek i ostrożną jazdę.

Długi weekend za nami. Od soboty do poniedziałku zostały przeprowadzone działania "Bezpieczny Weekend". Na terenie całego kraju policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach. W tym czasie na terenie Zabrza miał miejsce 1 wypadek drogowy. W trakcie działań zabrzańscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 2 kierujących, którzy jeździli pomimo orzeczonego wobec nich, sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Ponadto w trakcie działań policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali 2 kierujących, którzy prowadzili w stanie nietrzeźwości.

Rekordzistą okazał się 49-letni mieszkaniec Zabrza, który w sobotę w rejonie ulicy Wolności kierował pojazdem, mając w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu. Okazało się również że posiada on dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Na szczęście dalszą jazdę uniemożliwili mu czujni mieszkańcy, którzy następnie wezwali Policję. Niezwykle odpowiedzialna postawa okolicznych mieszkańców być może uchroniła innych użytkowników drogi przed niebezpieczeństwem stwarzanym przez nietrzeźwego kierującego pojazdem. Reagując w takich przypadkach, dbamy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego i nie dopuszczamy do zdarzenia drogowego.

Za wzorową postawę mieszkańcom naszego miasta serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy! Nie reagujesz -akceptujesz!

Z kolei w poniedziałek po godzinie 16:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej Komendy, zatrzymali 24-letniego mieszkańca Zabrza, który kierując motorowerem w rejonie ulicy Modrzewskiego utracił panowanie na pojazdem i wpadł do pobliskiego potoku. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Z uwagi na odniesione w wyniku zdarzenia obrażenia został przetransportowany do szpitala, gdzie została mu udzielona dalsza pomoc medyczna. Postępowanie w tej sprawie prowadzić Komisariat V Policji w Zabrzu.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba. Nie pozostawajmy obojętni również, wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta — poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom.

Powrót na górę strony