Wiadomości

7 kierujących na zakazie od początku miesiąca

Data publikacji 17.08.2022

Zabrzańscy policjanci Wydziału Ruchu drogowego, codziennie pełnią służbę na drogach naszego miasta, dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Dzięki podejmowanym przez policjantów wysiłkom, od początku sierpnia ujawniono aż 7 kierujących którzy nie stosowali się do orzeczonego wobec nich zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. To pokazuje jak ważne jest przeprowadzanie codziennych kontroli drogowych.

Dzięki pracy policjantów z ruchu drogowego eliminowani są nie tylko nietrzeźwi kierujący, ale również osoby, które pomimo braku uprawnień do kierowania lub orzeczonego sądowego zakazu kierowania, decydują się wsiąść za kółko. Należy pamiętać, że za złamanie sądowego zakazu, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Niezwykle ważne jest przeprowadzanie codziennych kontroli drogowych. Pamiętajmy, że policjanci nie zawsze wiedzą, z jaką osobą mają do czynienia podczas kontroli. Podczas codziennej służby mundurowi stale muszą wykazywać się czujnością i ostrożnością.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozsądek za kółkiem. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący naszymi drogami bezpiecznie dotarli do celu.

Powrót na górę strony