Wiadomości

Zatrzymany przez dzielnicowych za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 10.11.2022

Dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali 17-latka podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Wpadł, ponieważ podczas szarpania się z ochroną sklepu zgubił plecak. Dzięki temu mundurowi szybko go namierzyli. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 8 listopada po godzinie 8.00 do dyżurnego zabrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej. Wynikało z niego, że w sklepie przy ulicy Wolności 317, młody mężczyzna ukradł artykuły spożywcze. Kradzież zauważył ochroniarz i chciał ująć sprawcę, jednak ten będąc już złapanym, zaczął się z nim szarpać, używając w ten sposób przemocy. Warto przypomnieć, że kradzież rozbójnicza polega na użyciu przemocy lub groźby jej natychmiastowego użycia w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia.

Po szarpaninie sprawca uciekł, a na miejsce skierowano dzielnicowych z trzeciego komisariatu. W plecaku, który pozostawił podejrzany, mundurowi znaleźli podpisany zeszyt. Znając już tożsamość sprawcy, jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Wkrótce policjanci zatrzymali złodzieja, którym okazał się 17-letni mieszkaniec Zabrza wcześniej znany policjantom z innych kradzieży. Pracujący przy sprawie kryminalni zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 17-latkowi zarzutów dotyczącego kradzieży rozbójniczej. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.87 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja do filmu (format mp3 - rozmiar 1.7 MB)

Powrót na górę strony