Wiadomości

Trafili do aresztu za kradzież katalizatorów

Data publikacji 09.11.2022

Do aresztu trafili dwaj bracia podejrzani o kradzieże katalizatorów. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Komisariatu III Policji w Zabrzu w chwili, gdy próbowali ukraść kolejny katalizator. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę około 2 w nocy zabrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie kradzieży katalizatora na ulicy Adama Kawika. Na miejsce skierowano patrol mundurowych z ogniwa patrolowo-interwencyjnego trzeciego komisariatu. Po dotarciu na miejsce policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu obydwaj zostali zatrzymani. Jak się okazało, byli to bracia w wieku 33 i 24 lat. Mężczyźni w przeszłości byli notowani za inne przestępstwa, w tym przeciwko mieniu. Policjanci znaleźli przy nich dwa skradzione katalizatory oraz narzędzia służące do kradzieży. We wtorek Sąd Rejonowy w Zabrzu na wniosek śledczych zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia. Czynności w sprawie trwają.

Zatrzymanie mężczyzn było możliwe dzięki szybkiemu powiadomieniu policjantów o próbie kradzieży, co doskonale wpisuje się w motto kampanii "Nie reagujesz – akceptujesz!.

"Nie reagujesz – akceptujesz! to kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.38 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja do filmu (format mp3 - rozmiar 1.5 MB)

Powrót na górę strony