Wiadomości

Możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł

Data publikacji 21.11.2022

W sobotę kierowcy po raz kolejny mogli sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach w ramach trwającej akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem. Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo",  dlatego na wybranych stacjach kontroli pojazdów wszyscy kierowcy mogą całkowicie bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach. Ostatni dzień akcji wypada w najbliższą sobotę 3 grudnia

Przypominamy, że sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych.

Wszelkie nieprawidłowości związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

W naszym mieście w akcję zaangażowały się stacje kontroli pojazdów:

SKP Zabrze ul. Nad Kanałem 35

SKP Zabrze ul. Hermisza 12

SKP Zabrze ul. Pawliczka 24d

Powrót na górę strony