Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 07.09.2023

Zakończył się letni wypoczynek. Początek września to powrót do nauki. W bezpiecznej drodze do szkół i przedszkoli tradycyjnie pomagają policjanci. Swoją obecnością chcą przypomnieć, że w tych miejscach będzie teraz zdecydowanie większy ruch pieszych.

Pierwszy dzwonek oznacza dla uczniów powrót do szkolnych ławek. W związku z tym  w rejonie szkół pojawia się więcej policyjnych patroli. 

W pierwszych dniach września policjanci ruchu drogowego, dzielnicowi i profilaktycy swoją obecnością przy szkołach chcą zachęcić do zachowania maksymalnej koncentracji pieszych i kierowców. Tu mogą pojawiać się dzieci, które w beztroski sposób pokonują ruchliwe drogi. Patrole przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się. Od rana funkcjonariusze są obecni w okolicach szkół, zwłaszcza tych, które położone są przy ruchliwych ulicach. Policjanci rozdają elementy odblaskowe, które zapewnił Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Zabrze.  Najmniejszy taki element może uchronić przed potrąceniem.

Działania zabrzańskich policjantów związane z bezpieczną drogą do szkoły trwać będą przez kilka kolejnych dni. Mundurowi będą przypominać, aby zachować szczególną uwagę tam, gdzie ruch pieszych w czasie wakacji był zdecydowanie mniejszy. Dzieci mogą liczyć na pomoc policjantów. Funkcjonariusze zwracać będą także uwagę na sposób przewożenia dzieci w pojazdach oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości. 

  • Policjanci podczas działań bezpieczna droga do szkoły.
  • Policjanci podczas działań bezpieczna droga do szkoły.
  • Policjanci podczas działań bezpieczna droga do szkoły.
Powrót na górę strony