Odprawa roczna zabrzańskich policjantów
W Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca wyniki pracy mundurowych w 2024 roku. W naradzie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Radosław Kacprzak, III Zastępca Prezydenta Miasta Zabrze Rafał Grygiel, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zabrzu Grzegorz Olejniczak, kierownictwo zabrzańskiej komendy, policjanci oraz pracownicy policji, a także zaproszeni goście. Podczas narady omówiono wyniki pracy osiągnięte w minionym roku oraz cele i założenia na rok bieżący.
Naradę rozpoczął Komendant Miejski Policji w Zabrzu insp. Grzegorz Kasprzyk, który powitał gości, a następnie przedstawił plan narady. Następnie głos zabrał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu mł. insp. Tomasz Melaniuk który poinformował o najistotniejszych wydarzeniach kryminalnych minionego roku oraz przedstawił informację o wynikach pracy osiągniętych przez wydziały kryminalny i do walki z przestępczością gospodarczą. Następnie Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu nadkom. Sebastian Makowski dokonał podsumowania wyników pracy wydziałów prewencji i ruchu drogowego.
Następnie głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Radosław Kacprzak. Podziękował zabrzańskim policjantom za zaangażowanie i rzetelne wykonywanie zadań. Wskazał, że poprzez systematyczną pracę zabrzański garnizon jest jedną z wyróżniających się jednostek. Wskazał również obszary, w których należy jeszcze pracować dla osiągnięcia pełnej satysfakcji. Na koniec przemówienia podkreślił, że mocno wierzy w potencjał, który drzemie w zabrzańskich policjantach. Są to fachowcy doceniani na szczeblu województwa, którzy profesjonalnie podchodzą do wykonywanych zadań.