Wiadomości

Codzienna praca drogówki

Data publikacji 28.07.2010

Zabrzańska drogówka w przeciągu 2 dni wystawiła 67 mandatów na kwotę 8950 złotych. Funkcjonariusze zaplanowali działania ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu , czyli pieszych oraz pojazdy przewożące pasażerów, czyli busy i autobusy. Udaremniono jazdę 6 nietrzeźwym kierowcom.

Zabrzańska drogówka w przeciągu 2 dni wystawiła 67 mandatów na kwotę 8950 złotych. Funkcjonariusze zaplanowali działania ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu , czyli pieszych oraz pojazdy przewożące pasażerów, czyli busy i autobusy. Udaremniono jazdę 6 nietrzeźwym kierowcom.
Podczas ostatniego poniedziałku, policjanci zwracali uwagę na poruszające się po naszych drogach busy i autobusy. Sprawdzali drobiazgowo posiadaną przez kierowców dokumentacje pojazdu, trzeźwość oraz uprawnienia do przewożenia osób. Przyglądali się stanom technicznym pojazdów. Policjanci nałożyli 30 mandatów karnych za ujawnione wykroczenia, w tym w 10 przypadkach ukarano kierowców za przekroczenie prędkości. Okazało się również, że kierowcy za mocno naciskali na pedał gazu. Wartości przekroczone były od 20 do 30 km /h. W następnym dniu, działania policjantów ukierunkowane były na popełniane wykroczenia przez pieszych. Najczęściej, przewinienia dotyczyły niestosowania się do sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenia w miejscu niedozwolonym. Funkcjonariusze pouczali pieszych, ale w rażących przypadkach zmuszeni byli do nałożenia 21 mandatów karnych. Pomimo, że w tym dniu celem było ujawnianie wykroczeń popełnianych przez pieszych to policjanci nie przeszli obok zauważonych przewinień dotyczących kierujących pojazdami. W przypadku 16 kierowców nałożono grzywnę w postaci mandatu za niestosowanie się do znaków drogowych oraz nie zapinanie pasów bezpieczeństwa. Policjanci przypominają za każdym razem o zasadach bezpieczeństwa osób poruszających się o obrębie drogi. Pytanie kto posłucha i zastosuje się do wskazówek, za nim jego nierozważne zachowanie będzie tragiczne w skutkach.

Powrót na górę strony