Tag bezpieczeństwo dzieci
Rozmiar czcionki
-
Porzuciła własne dzieci
Do Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży trafiło dwoje dzieci, 9-letni chłopiec i 12-letnia dziewczynka. Ich matka, zostawiła je zupełnie same w domu, bez niczyjej opieki. Sytuacja trwała już kilka dni co zaniepokoiło sąsiadkę, która powiadomiła o wszystkim policjantów z pierwszego komisariatu. Porzuciła własne dzieci
Dodano: 15.04.2020 -
Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii
Zabrzańscy policjanci niemal codziennie odwiedzają placówki oświaty, w których podczas zimowych ferii prowadzone są zajęcia. Podczas spotkań mundurowi przeprowadzają pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w trakcie zimowego wypoczynku. Tym razem dzielnicowi z drugiego komisariatu spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 25 i Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu.
Dodano: 15.01.2020 -
Przedszkolaki z wizytą na komisariacie
Mundurowi z zabrzańskiej prewencji odwiedzili wychowanków w Przedszkolu nr 20. Policjanci uczyli dzieciaki m. in. jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Po spotkaniu przedszkolaki uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez pasy i odwiedziły komisariat.
Dodano: 26.09.2018 -
KWP: Widzisz dziecko bez opieki - nie bądź obojętny! Reaguj!
Każdego dnia w Polsce policjanci interweniują w sytuacjach, w których życie i zdrowie dzieci jest zagrożone przez niewłaściwą opiekę osób dorosłych. Niestety, pomimo powtarzających się szokujących historii, rodzice lekceważą przestrogi i nie uczą się na błędach innych. Pamiętajmy, że wypadki z udziałem dzieci nie dotyczą tylko rodzin patologicznych - mogą zdarzyć się wszędzie. Dlatego nie bądźmy obojętni, reagujmy, gdy widzimy pozostawione bez opieki dzieci.
Dodano: 22.06.2018 -
Uczyli przedszkolaki bezpiecznego przechodzenia przez ulicę
Policyjni profilaktycy z komendy miejskiej odwiedzili 3 zabrzańskie przedszkola. Dzieciaki uczyły się od mundurowych m.in. tego jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. W 6 pogadankach udział wzięło 200 przedszkolaków.
Dodano: 29.05.2018 -
Dzielnicowi przeszkolili 1 700 dzieci w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018”
Zabrzańscy dzielnicowi zakończyli cykl spotkań z przedszkolakami oraz uczniami szkół podstawowych dotyczących bezpiecznych ferii. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o najczęstszych i najpoważniejszych zagrożeniach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. W 52 prelekcjach dzielnicowych udział wzięło ponad 1 700 dzieci. Pogadanki w ramach policyjnej akcji "Bezpieczne ferie 2018" są elementem kampanii informacyjnej MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny".
Dodano: 08.02.2018 -
Jutro Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy. Wydarzenie ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny.
Dodano: 05.02.2018 -
Dzielnicowi z pogadankami o bezpiecznych feriach w przedszkolach i szkołach podstawowych
Śląscy uczniowie rozpoczynają ferie zimowe. Zabrzańscy dzielnicowi prowadzą działania profilaktyczne, których głównym celem jest bezpieczeństwo dzieci podczas zimowego wypoczynku. Mundurowi od początku stycznia odwiedzają przedszkola, a także szkoły podstawowe, gdzie prowadzą tematyczne prelekcje. Pogadanki w ramach policyjnej akcji "Bezpieczne ferie 2018" są elementem kampanii informacyjnej MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Dodano: 29.01.2018 -
Dzielnicowi z wizytą w Przedszkolu „Uśmiech”
Dwaj dzielnicowi z komisariatu II odwiedzili przedszkolaki z przedszkola „Uśmiech” przy ulicy Wolności. Mundurowi uczyli dzieci zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych. Ponad 40 przedszkolaków odpowiadało na pytania dzielnicowych oraz obejrzało film animowany pokazujący jak prawidłowo zadzwonić na numer alarmowy, w jaki sposób bezpiecznie przejść przez ulicę oraz dlaczego należy uważać na obce, nieznajome osoby
Dodano: 27.11.2017 -
Dzielnicowi odwiedzają przedszkola i szkoły podstawowe
W ramach kampanii informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny” zabrzańscy dzielnicowi systematycznie odwiedzają przedszkola i szkoły podstawowe. Mundurowi prowadzą prelekcje dotyczące bezpieczeństwa dzieci w różnych sytuacjach. Często mogą liczyć na wsparcie Sznupka – maskotki śląskiej policji, a zarazem ulubieńca dzieci.
Dodano: 13.10.2017 -
Dzielnicowi uczyli dzieci bezpieczeństwa, a szkole przekazali makulaturę
To kolejny przykłady szeroko rozumianej działalności profilaktycznej zabrzańskich mundurowych oraz włączenia się w pozytywne lokalne przedsięwzięcia. Dzielnicowi z komisariatu II w jednym z zabrzańskich centrów handlowych rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz rozdawali słodkie upominki. Natomiast dzielnicowi z komisariatu w Rokitnicy wzięli udział w zbiórce makulatury na rzecz Szkoły Podstawowej nr 46
Dodano: 15.09.2017 -
Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wystartowała akcja informacyjno-edukacyjna adresowana do szkół podstawowych pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny". Przygotowana przez Biuro Prewencji KGP przy współpracy z Departamentem Komunikacji Społecznej MSWiA akcja jest elementem zainicjowanej przez MSWiA kampanii pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo". Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.
Dodano: 15.09.2017 -
"Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny"
Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.
Dodano: 12.09.2017 -
Za nami kolejne wakacyjne spotkania z przedszkolakami dotyczące bezpieczeństwa
Trwają wakacje, a wraz z nimi realizacja założeń kampanii informacyjnej MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Mundurowy zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedza wychowanków przedszkoli, które prowadzą letnie dyżury i uczy ich bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku. Policjant rozmawia też z dzieciakami o tym jak mają sobie radzić w niebezpiecznych sytuacjach. Spotkania uatrakcyjnia przygotowana dla przedszkolaków prezentacja multimedialna oraz profilaktyczne filmiki.
Dodano: 20.07.2017 -
Kampania społeczna "Moje Bezpieczne(?) Dziecko" - Poradnik dla Rodziców i Opiekunów
Wydział Prewencji KWP w Katowicach, wraz z katowickim Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym Metis, w ramach kampanii „Moje Bezpieczne? Dziecko”, przygotował Poradnik dla Rodziców i Opiekunów. Zapraszamy do zapoznania się z Poradnikiem, w którym znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania dotyczące wykorzystania seksualnego dzieci: Na co zwrócić uwagę ? Gdzie szukać pomocy? Jak uczyć dziecko bezpiecznych zachowań?
Dodano: 06.07.2017 -
Lato w mieście – spotkanie z dzieci podczas miejskich półkolonii
Pierwszy tydzień wakacji za nami. Zabrzańscy policjanci rozpoczęli więc spotkania z dziećmi i młodzieżą biorącą udział w miejskich półkoloniach. Policyjne prelekcje w ramach akcji MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo" poświęcone były bezpieczeństwu dzieci podczas letniego wypoczynku.
Dodano: 03.07.2017 -
Wakacje nie zwalniają rodziców z odpowiedzialności
Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności. A dla dorosłych? Dla tych, którzy są rodzicami czy opiekunami, powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu. Czas obserwacji zachowań naszych pociech, budowania z dzieckiem bliższej relacji nie wtłoczonej w sztywny grafik obowiązków, zajęć szkolnych i poza szkolnych. Ale też czas na naukę samodzielności dla dzieci i lekcja odpowiedzialności dla rodziców. Bo czy wiesz gdzie jest i co robi teraz Twoje dziecko? Z kim teraz przebywa?
Dodano: 26.06.2017 -
Dziś finał działań zabrzańskich policjantów w ramach "Dni bezpiecznego przedszkolaka"
Zabrzańscy mundurowi nie próżnują podczas ostatniego dnia ogólnopolskich "Dni bezpiecznego przedszkolaka". Policjanci drogówki od wczesnych godzin porannych sprawdzają w jaki sposób rodzice przewożą dzieci w samochodach. Natomiast popołudniu policyjni profilaktycy wraz z dzielnicowym wezmą udział w przedszkolnym festynie na Zaborzu, który będzie zwieńczeniem kilkudniowych działań. Maluchy odwiedzi także policyjna maskotka-pies Sznupek.
Dodano: 19.05.2017 -
Lekcja bezpiecznych zachowań dla wychowanków przedszkola
Ponad 60 dzieci z Przedszkola nr 25 wzięło udział w dwóch prelekcjach z policjantem z zabrzańskiej komendy zajmującym się profilaktyką społeczną. Spotkania poświęcone były tematyce bezpieczeństwa najmłodszych. Przedszkolne pogadanki są jednym z elementów działalności profilaktycznej Policji pod wspólną nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Dodano: 18.05.2017 -
Z wizytą u zuchów
Mundurowi z zabrzańskiej drogówki spotkali się z zuchami, którzy zdobywają sprawność policjanta. Dzieciaki poznały nie tylko ich pracę, ale również dowiedziały się co trzeba zrobić, aby w ogóle zostać funkcjonariuszem. Na zakończenie spotkania zuchu wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.
Dodano: 02.05.2017